کد مطلب: 181699
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۳
معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ وظایف پلیس در اجرای قانون "هوای پاک" را تشریح کرد.
 
- اخبار اجتماعی -

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم،  سرهنگ محمد رازقی؛ معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ صبح امروز در برنامه "شهر امن"  در خصوص قانون هوای پاک و اقدامات پلیس در این زمینه اظهار کرد: برابر قانون هوای پاک سازمان‌های مختلفی در امر هوای پاک دخالت و مسئولیت دارند و باید اقداماتی را در این خصوص انجام دهند و پلیس در حلقه آخر قرار دارد.

وی افزود: اگر خودروها به سمت سوخت پاک نروند و سوخت مناسب و استاندارد نداشته باشند، پلیس راهنمایی و رانندگی باید با این خودروها مطابق قانون برخورد کند.

رازقی بیان کرد: همچنین  اگر خودرویی معاینه فنی نداشته باشد و یا اینکه با داشتن معاینه فنی دودزا باشند پلیس باید مطابق قانون با این خودروها برخورد و از تردد آنها در شهر جلوگیری کند.

تخصیص بودجه اختصاصی قانون "هوای پاک" برای نخستین بار در سال 1402

معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ افزود: درست است که سوخت در آلودگی هوا تاثیر دارد ولی خود خودرو و میزان مصرف سوخت خودرو نیز در آلودگی هوا نقش دارند.

وی با بیان اینکه خودروهای فرسوده نیز سه ضرر عمده از جمله مصرف سوخت بالا را به همراه دارند، گفت: این موضوع تاثیر مستقیم در آلودگی هوا دارد.

رازقی افزود:  ایمنی خودروهای فرسوده در بحث تصادفات موثر است و حتی خودروهای فرسوده می‌توانند بر افزایش تصادفات تاثیر داشته باشند.

معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ  خاطرنشان کرد: بحث آلاینده بودن خودروهای فرسوده از دیگر مواردی است که پلیس باید در صورت مشاهده با آن برخورد، البته  اگر نوسازی اتفاق نیافتد و خودروهای فرسوده از رده خارج نشوند این آلودگی بیشتر از قبل خواهد شد.

منبع : تسنیم