کد مطلب: 181537
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۸
فرمانده کل انتظامی کشور گفت: عهد می بندم که آسایش خود را مشتاقانه فدای آرامش شهروندان کنم.
 

به گزارش ایران خبر، سردار احمدرضا رادان فرمانده کل انتظامی کشور در آئین تکریم فرمانده کل انتظامی سابق کشور با بیان اینکه از فرماندهی معظم کل قوا که با حُسن اعتمادشان سرباز خویش را شایسته بر دوش کشیدن بار گران فرماندهی فراجا دیدند، صمیمانه سپاسگزارم.

وی گفت: از خدای عالم، قادر و مهربان فروتنانه درخواست می‌کنم مرا در این آزمون دشوار موفق و سرافراز فرماید.

رادان ادامه داد: همه می‌دانیم که فراجا چه سازمان عظیمی است و چه رسالت سنگینی بر عهده دارد تأمین امنیت و آسایش عمومی در این سرزمین پهناور به رغم کمبودها و نیازهای اساسی کاری خرد نیست و از تک تک کارکنان فداکار و مسئولان پرتلاشی که تاکنون این وظیفه را به بهترین شکل انجام داده‌اند، از عمق جان قدردانی می‌کنم.

فرمانده کل انتظامی کشور تصریح کرد: به ویژه باید از سرداران و امیرانی یاد کنم که سکاندار این کشتی در دریای متلاطم سال‌های پیشین بوده‌اند؛ از جمله از برادر گران قدر و عزیزم سردار سرتیپ پاسدار حسین اشتری تشکر می‌کنم.

وی با بیان حکم مقام معظم رهبری را امانتی الهی و مردمی می‌شمارم که چون کوه طور سنگینی می‌کند گفت: اما باید با تمام توان به اجرای بند به بند آن همت گمارم و همواره متن آن را در نظر داشته باشم؛ شاید که فیض روح القدس باز مدد فرماید و دگران هم بکنند آنچه مسیحا نفسان کرده و می‌کنند.

فرمانده کل انتظامی کشور گفت: با معظم له و با آحاد ملت شریفمان پیمان می‌بندم که آنچه در توان دارم به کار گیرم و با بهره گیری از هدایت‌ها حمایت‌ها و دعاهای اینان پشتیبانی همه جانبه ستاد کل نیروهای مسلح، دولت، مجلس شورای اسلامی و قوه قضائیه، دیگر نهادها و سازمان‌ها و به ویژه با همت والا و کوشش بی دریغ کارکنان و مأموران و همسنگران فراجا، روز به روز بر گسترش و بهینه سازی خدمات انتظامی به مردم بیفزایم.

رادان گفت: عهد می بندم که آسایش خود را مشتاقانه فدای آرامش شهروندانی کنم که به فرموده مولایمان، یا هم کیشان من و یا هم نوعان من و در هر حال شایسته تکریم و انصاف هستند.

وی افزود: امام راحل، به واقع ملت رشید ایران را بی نظیر در تاریخ و آنان را ولی نعمت مسئولان و مخدوم با کرامت ما نامیدند.

سردار رادان اظهار کرد: بر این باوریم که هیچ کسی از چتر حمایت و خدمت فراجا بیرون نیست. آسایش و آرامش مهم‌ترین حق همه شهروندان با هر گرایش و مرام است و ما خود را مکلف به تأمین و حفاظت از این حق می‌دانیم. سایه رحمت فراجا در همه جا و بر سر هر ایرانی گسترده است و دست اقتدار مدافع حق امانتی است که سزاوار هر گونه جانفشانی و فداکاری است.

وی افزود: حرکت پرشتاب و عالمانه به سوی تحقق «پلیس مقتدر و حرفه‌ای امین و مردمی» سر لوحه آرمان‌های من و همکارانم در این دوره از مسئولیت است برای این جهاد خدا پسندانه برنامه‌ها و نیازهای روشنی داریم که از جمله مهم‌ترین آنها باید بر مواردی تاکید کرد.

فرمانده کل انتظامی کشور ضمن اشاره به این موارد گفت: خدمت عاشقانه و شبانه روزی به تمامی شهروندان، سرعت و کیفیت بخشی بیشتر به خدمات نظامی، تدوین و اجرای پیگیرانه معیارهای اخلاق حرفه‌ای و تکریم مراجعان، احترام به حریم خصوصی و ارزش‌ها، ارتباط پیوسته و هدفمند با افکار عمومی، استمداد از نخبگان و فرهیختگان، استفاده از ابزار هنر متعالی و رسانه، رعایت اولویت‌ها و فوریت‌ها در مأموریت‌ها و خدمات، مقابله قاطع با ناامنی‌های اجتماعی و جرایم خرد و کلان، بازتر کردن میدان ابتکار نوآوری و تصمیم گیری های شجاعانه اطلاع رسانی و نقد پذیری و پاسخگویی صادقانه، نوسازی سازمان بهره مندی از آخرین یافته‌های دانش و فناوری، اعتماد به سرمایه عظیم انسانی و توان داخلی، اتکاء به تجربه پیشکسوتان و به کار گیری نشاط جوانان و جوانمردان، برقراری نظام شایسته شناسی و شایسته گماری، حاکمیت انضباط سازمانی، ارتقای سطح معیشت و منزلت کارکنان و خانواده‌های فداکارشان افزایش مهارت‌های حرفه‌ای و تخصصی تقویت فرهنگی و انسجام سازمانی همکاری با قوا و نهادهای گوناگون عمومی و مدنی، اهتمام به رسد راهبردی همزمان با انجام وظایف جاری از جمله این موارد است.

وی افزود: خوشبختانه پیشینه سال‌ها خدمت انتظامی در رده‌های گوناگون صفی و ستادی در شرایط پر فراز و نشیب و متفاوت جغرافیایی ملی و فرا ملی و خصوصاً تصدی در مرکز مطالعات راهبردی فراجا در سال‌های اخیر و تدوین اسناد بالادستی و نیز معماری آینده سازمان با مشارکت گسترده صاحبنظران که مورد تأیید و استقبال ستاد کل نیروهای مسلح نیز واقع شده به انضمام بزرگترین سرمایه فراجا که همسنگرانی سخت کوش، با مناعت و توانمند است؛ این امید را بر می‌انگیزد که با مدد و فضل الهی در انتظار روزهای بر امید و سرشار از موفقیت باشیم.

سردار رادان تاکید کرد: سند معماری فراجای آینده که حاصل کار علمی و جهادی مرکز راهبردی فراجا است، سرلوحه من و همکارانم در این دوره از مسئولیت است.

وی افزود: این سند راهبردی که ترسیم کننده مسیر ۲۰ سال آینده فراجاست بر اساس الگوی بومی و در چارچوب مکتب انتظامی و امنیتی جمهوری اسلامی ایران و با بهره گیری از خبرگان و نخبگان درون و برون سازمان تهیه شده است.

فرمانده کل انتظامی کشور گفت: معماری فراجای آینده معطوف به نظام دانایی معنایی و سواد انقلابی می‌باشد قطعاً نقش‌ها و حوزه‌های کارکردی، رویکردها ساختار و سازمان منابع، انسانی، فناوری اطلاعات و عملیات و دیگر شئون فراجا ذیل این سند تعریف شده و مبنای تحول در فراجا خواهد بود برای این جهاد خداپسندانه برنامه‌ها و نیازهای روشنی داریم.

منبع : خبرگزاری مهر