کد مطلب: 181245
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۱
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: ۶۰ درصد افراد تحت پوشش بنیاد شهید از بانوان هستند.
 

به گزارش ایران خبر، امیر حسین قاضی زاده هاشمی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در دویست و یکمین نشست شورای مشاوران وزرا در امور زنان که با موضوع زنان ایثارگر برگزار شد؛ با بیان اینکه در بسیاری از جوامع، خانواده‌ها دچار انحطاط شده اند، گفت: حتی اگر مردانه هم به موضوع زن نگاه کنیم؛ بدون حضور زنان چگونه می‌توان زندگی را اداره کرد. خانواده و حفظ آن بدون حضور زنان ممکن نیست.

وی با بیان اینکه در دولت جدید امیدواریم در حوزه زنان ایثارگر عقب ماندگی‌ها جبران شود؛ گفت: یکی از مفاهیم اصلی جهاد و شهادت موضوع غیرت است. چه در حوزه خانواده و چه در حوزه زنان غیرت نقشی اساسی دارد و زن حلقه اصلی این حوزه است.

معاون رئیس جمهور با اشاره به ضرورت فرهنگ سازی در حوزه زنان گفت: بحث اشتغال و بحث فرهنگ در حوزه زنان حائز اهمیت است. شصت درصد افراد تحت پوشش بنیاد شهید اعم از زنان، دختران و خواهران شهید و ایثارگر حدود یک میلیون و نهصد هزار نفر از بانوان هستند. تمامی برنامه‌های بنیاد شهید در حوزه زنان برای این افراد طراحی می‌شود.

وی بیان داشت: اقدامات اجرایی و پرداخت تسهیلات نظیر وام‌های قرض الحسنه می‌تواند با همکاری دو نهاد معاونت زنان و خانواده و بنیاد شهید به خانواده شهدا و ایثارگران صورت بگیرد؛ امیدوارم به خاطر اخلاصی که همکاران در این اقدامات مردمی دارند؛ تلاش ما اثرگذار باشد.

منبع : خبرگزاری مهر