کد مطلب: 181128
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۴۵
نتایج ارزیابی اولیه روزنامه‌ها با ضریب کیفی زیر ۴۰ اعلام شد.
 
- اخبار اجتماعی -

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، در این دور از رتبه‌بندی، 113 روزنامه سراسری، منطقه‌ای و استانی که ضریب کیفی پایین‌تر از امتیاز40 داشتند، مورد ارزیابی مجدد قرار گرفتند.

در پی اعلام اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی در خصوص اجرای بند 4 ماده 3 دستورالعمل اجرایی آگهی‌های دولتی مبنی بر اینکه رسانه‌هایی که حد نصاب ضریب کیفی لازم را کسب نکرده باشند فاقد شرایط دریافت آگهی دولتی هستند، مهلتی برای ارتقای کیفی روزنامه‌های مذکور در نظر گرفته شد. در پایان این مهلت کمیته ای به منظور بروزرسانی ارزیابی قبلی روزنامه‌های موضوع بند 4 ماده 3 دستورالعمل فوق‌الذکر تشکیل شد تا نسبت به بررسی عملکرد این روزنامه‌ها مطابق شاخص‌های رتبه‌بندی اقدام کند.

تشریح آخرین جزئیات "انتخابات نماینده مدیران مسئول در هیئت نظارت بر مطبوعات"

با پایان کار کمیته اشاره شده، نتایج اولیه دور جدید رتبه‌بندی در جدول زیر منتشر شده است.

در این ارزیابی 5 شماره از هر روزنامه به تاریخ‌های 28 خرداد، 5 تیر، 10 مرداد، 15 شهریور و 20 مهر سال جاری، ملاک عمل بوده و روزنامه‌ها بر اساس شاخص‌های اعلام شده قبلی، ارزیابی مجدد شدند. همچنین روزنامه‌هایی که فاقد امتیاز رتبه‌بندی بودند، در این مرحله مورد ارزیابی قرار گرفتند.

بنابر اعلام اداره کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی، مدیران مسئول روزنامه‌ها تا پایان وقت روز سوم دی ماه جاری فرصت دارند، اعتراضات احتمالی خود به نتایج رتبه‌بندی را با سربرگ و امضای مدیرمسئول روزنامه از طریق نمابر به شماره 88747745 – 021 و یا به پست الکترونیکی s.farhangi@farhangmail.ir ارسال کنند.

در نامه ارسالی لازم است، شاخص مورد اعتراض، توضیحات لازم و شماره تماس مستقیم مدیرمسئول ذکر شود. گفتنی است تاریخ جلسات تجدیدنظر و نوبت هریک از مدیران مسئول روزنامه های معترض پس از تعیین، به آنان اعلام می‌شود.

منبع : تسنیم