کد مطلب: 179713
 
تاریخ انتشار : شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۳
رئیس کمیته امداد گفت: سالمندان در هر جامعه‌ای عصاره دانش و فرهنگ و صندوقچه گران‌بهای تجربه و تقوا هستند.
 

به گزارش ایران خبر، متن پیام تبریک مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد به مناسبت فرا رسیدن روز سالمندان به شرح زیر است:

«وَقَضی رَبّک أَلا تَعْبدواْ الاَّ ایاه و بالْوَالدین إِحْساناً إِما یبلغنَّ عندکَ الْکِبر أَحَدُهما أَو کلاَهُما فَلا تَقُل لَّهمآ أُفّ وَلا تَنْهرْهما وَقُل لَّهُما قَوْلاً کریماً»

«پروردگارت فرمان داده است که جز او را نپرستید و به پدر و مادر نیکی کنید هرگاه یکی از آن‌ها و یا هر دو به سن پیری برسند أُف به آنان مگو و بر سر ایشان بانگ مزن و آنان را از خود مران و محترمانه با آن دو سخن بگو» (الاسراء آیه ۲۳)

سالمندان در هر جامعه‌ای عصاره دانش و فرهنگ و صندوقچه گران‌بهای تجربه و تقوا هستند. این گرامیان که سالیان عمر پر برکت خود را در راه اعتلای اجتماع، خانواده و فرزندان قرار دادند و با سختکوشی و صلابت بار سنگین زندگی را در سختی‌ها و فراز و نشیب‌ها بر دوش کشیدند تا حال که به دوران کهولت رسیده‌اند، در کتاب خاطرات نسل‌های آتی صفحات ماندگاری از علم، ایثار، از خودگذشتگی و فداکاری نقش بربندند.

به قطع هیچ جامعه‌ای روی توسعه و پیشرفت، صلح و آرامش و همبستگی و اتحاد را نخواهد دید مگر با احترام به سالمندان، گرامیداشت تجارب گرانسنگ آنان و بهره‌برداری از آن ایمان و دانش اندوخته در راه پیشبرد اهداف کلان اجتماعی.

سالمندان به عنوان بخشی از جامعه هدف کمیته امداد امام (ره) همواره مورد توجه ویژه در برنامه‌های حمایتی، سلامت و بهداشت و فرهنگی قرار داشته‌اند و تلاش شده کرامت و جایگاه والای آنان در کنار رفع مایحتاج و امور معیشتی که وظیفه ذاتی خادمان و امدادگران این نهاد است، حفظ و ارتقا یابد. اگرچه شعار اصلی این نهاد خدمت‌گزار در طول چند سال اخیر توانمندسازی، خودکفایی و خروج خانواده‌ها از حمایت بوده اما خود را مکلف و مقید به ارائه بهترین خدمات به سالمندان تا پایان عمر با عزت آنان می‌دانیم و در این مسیر از تمام استعدادها، ظرفیت‌ها و امکانات موجود بهره خواهیم برد.

اینجانب روز جهانی سالمندان را به تمام سپیدمویان و آئینه‌های تمام نمای دیروز و امروز جامعه تبریک و تهنیت عرض می‌نمایم و صحت و سلامت همه عزیزان را از درگاه خداوند متعال خواستارم.

منبع : خبرگزاری مهر