کد مطلب: 179158
 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۰
ایران آنلاین-بیش از ۶ میلیون نفر رایگان بیمه شدند : مدیرعامل سازمان بیمه سلامت: :
 

به گزارش ایران خبر، ،  مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: در دولت سیزدهم بیش از ۶ میلیون نفر بدون پرداخت هزینه در ابتدای سال تحت پوشش بیمه سلامت به صورت رایگان قرار گرفتند.

 محمد مهدی ناصحی با اشاره به سه دهه فعالیت بیمه سلامت ایران افزود: طبق قانون همه بیمه‌ها باید در کشور با نام بیمه سلامت تجمیع شوند؛ البته این قانون هنوز به طور کامل محقق نشده است.

وی با اشاره به اینکه بیمه سلامت بزرگترین بیمه حوزه سلامت کشور است اظهار داشت: این بیمه بیش از ۴۵ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر را در پنج صندوق بیمه‌ای تحت پوشش دارد و بزرگترین صندوق بیمه‌ای روستاییان و عشایر است که در مراکز دولتی ۹۰ درصد هزینه‌های بستری و ۷۰ درصد هزینه‌های سرپایی توسط بیمه پرداخت می‌شود.

ناصحی با بیان اینکه دومین صندوق بیمه همگانی است تصریح کرد: در این صندوق نزدیک به ۱۷ میلیون تحت پوشش هستند همچنین بیمه کارکنان دولت شامل همه کارمندان دولت است و سایر اقشار از خانواده معظم شهدا، کمیته امداد، بهزیستی، خانواده زندانیان و حتی اتباع می‌توانند تحت پوشش این صندوق و صندوق ایرانیان قرار گیرند که مجموع  افراد این صندوق ها ۴۵ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر است.

وی تاکید کرد: این فرصتی بود که خوشبختانه با هدف کاهش هزینه های جیب مردم و دسترسی به درمان فراهم  شد، البته برای سایر دهک ها که باید از آزمون وسع استفاده کنند، فرصت سه ماهه‌ای فراهم شد که افراد فاقد بیمه به صورت رایگان بیمه شوند.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران درباره اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیکی اظهار داشت: این قانون در مجلس به تصویب رسیده و از سال ۱۳۹۹ و پس از آن در ۱۴۰۰ در قوانین بودجه‌ درنظر گرفته شد و بیمه سلامت به عنوان مجری پیشتاز در اجرای آن موفق عمل کرده است. 

وی گفت: اکنون عمده استان ها مانند یزد ۱۰۰ درصد نسخ به صورت الکترونیکی صادر می شود، بدون شک این طرح برای مردم و حوزه سلامت فواید بسیاری دارد.

ناصحی درباره حمایت از زوجین نابارور افزود: همه خدمات تشخیصی و درمانی در حوزه ناباروری تحت پوشش بیمه است، خوشبختانه استان یزد در این زمینه پیشگام بوده و از پیشرفته ترین روش‌ها در این استان برای درمان ناباروری استفاده می‌شود. برای بیمه‌شدگان در این بیماری ۹۰ درصد هزینه‌های بستری و هزینه‌های سرپایی پرداخت می‌شود.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با بیان اینکه مادران باردار تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند ادامه داد: همچنین فرزندان آنها  نیز تا پنج سالگی تحت پوشش قرار می‌گیرند.

وی با تاکید بر حمایت از بیماران صعب العلاج گفت: برای این بیماران نیز به دنبال کاهش پرداختی‌ها از جیب مردم هستیم و در هفته‌های آینده اقدامات خوبی در این زمینه صورت می‌گیرد. به لحاظ اعتبار بلاعوض پنج هزار میلیارد تومان و ۲ هزار میلیارد تومان نیز به صورت تسهیلات چهار درصدی در کنار صندوق حمایت از بیماران صعب العلاج وجود دارد.

 

/

منبع : ایران آنلاین