کد مطلب: 178832
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۵
ایران آنلاین-گذرنامه‌هایی که یک ماه اعتبار دارد، قابل تردد به عراق خواهند بود : :
 

به گزارش ایران خبر، ، فرمانده کل انتظامی کشور با اشاره به رایزنی با مقامات کشور عراق برای تسهیل در تردد زائران اربعین حسینی گفت: زائرانی که گذرنامه‌های آنها یک ماه اعتبار دارد، می‌توانند در اربعین به عتبات عالیات سفر کنند.

 سردار حسین اشتری روز سه شنبه در آیین تودیع و معارفه فرمانده نیروی انتظامی استان اردبیل با بیان اینکه طبق قانون باید گذرنامه افراد برای سفر به خارج از کشور حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد، افزود: برای باشکوه برگزار شدن پیاده روی اربعین با رایزنی‌های صورت گرفته با مسئولان عراقی قرار شده زائرانی که گذرنامه‌های آنها یک ماه اعتبار دارد، اجازه خروج و سفر به کشور عراق به آنها داده شود.

وی با اشاره به اینکه نیروی انتظامی تمامی استان‌های کشور آماده ارائه خدمت به زائرین اربعین حسینی هستند، بیان کرد: نیروی انتظامی برای برگزاری مراسم با شکوه اربعین حسینی، در آمادگی کامل قراردارد و تلاش می کند ماموریت‌های محوله را به درستی انجام دهد.

فرمانده کل انتظامی کشور با اشاره به راه اندازی قرارگاه اربعین فراجا از چندین ماه پیش اظهار کرد: با تقسیم کارها و وظایف، اقدامات لازم برای تسهیل تردد زائران و خدمات‌رسانی به شرکت کنندگان در مراسم اربعین برنامه ریزی شده است و تمامی عوامل پلیس آمادگی دارند با استقرار در مرزهای رسمی کشور، خدمات مطلوب و مورد نیاز را به زائران اربعین ارائه کنند.

سردار اشتری خواستار همکاری مردم با پلیس شد و ادامه داد: نیروی انتظامی با بسیج تمامی امکانات تلاش می کند از مبدا تا مقصد ایمنی لازم را برای تردد وسائط نقلیه عمومی و خصوصی زائران اربعین فراهم کند تا آنها در بهترین شرایط و با کمترین حادثه رانندگی در جاده‌ها تردد کنند.

وی در عین حال به زائران توصیه کرد با توجه به شرایط گرم هوا به طوری برنامه ریزی کنند که به هنگام شب در جاده‌ها تردد کنند تا مشکلی برای آنها پیش نیامده و سفری راحت و ایمن داشته باشند.

فرمانده کل انتظامی کشور تصریح کرد: زیرساخت‌ها لازم مانند گیت‌ها و رصد گذرنامه برای تردد آسان و راحت زائران اربعین در مرزها فراهم شده تا علاوه بر جلوگیری از ازدحام جمعیت آنها در کمترن زمان بتوانند به کشور عراق تردد کنند.

امنیت کامل در مرزهای ایران حاکم است

فرمانده کل انتظامی کشور با بیان اینکه با تلاش شبانه روزی مرزبانان غیور امنیت کامل در مرزهای زمینی و دریایی ایران حاکم است، افزود: تجهیزات الکترونیکی به روز و مدرن برای تمامی مرزهای کشور ارسال شده و مرزبانان با جان و دل از کشور حفاظت و حراست می‌کنند و امروز امنیت پایدار در تمامی استان‌های مرزی و در کل کشور برقرار است.

سردار اشتری با تاکید بر اینکه هیچ‌کس جرات دست درازی به ایران اسلامی را ندارد، بیان کرد: جوانان و فرزندان سلحشور ملت با کسانی که نگاه چپ به کشور کنند، برخورد قاطع و پشیمان کننده ای خواهند کرد.

وی اضافه کرد: با افتخار اعلام می‌کنم امروز در سایه تدابیر مقام معظم رهبری، وحدت و همکاری نیروهای مسلح و پشتیبانی مردم از خادمان خود، ایران اسلامی یکی از کشورهای امن در دنیا است.

ایجاد امینت و خدمت به مردم از اولویت های نیروی انتظامی است

فرمانده کل انتظامی کشور در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه ایجاد امنیت و خدمت بی منت به مردم به عنوان ولی نعمتان از اولویت‌های نیروهای انتظامی است، تاکید کرد: پلیس با برهم زنندگان نظم و امنیت جامعه و اراذل و اوباش بدون اغماض و قاطعانه برخورد خواهد کرد.

وی همچنین گفت: پلیس با تمامی رفتارهای هنجارشکنانه که مغایر با ارزش‌های اسلامی باشد برخورد جدی دارد و اقدامات فرهنگی و ترویج ارزش‌های اسلامی در جامعه باید بیش از پیش ترویج یابد.

سردار اشتری تصریح کرد: امنیت مردم و جامعه خط قرمز پلیس بوده و در این رابطه با هیچ شخص و گروهی شوخی ندارد و مماشات نخواهد کرد.

وی با اشاره به تنوع خدمات ارایه شده توسط پلیس به مردم بیان کرد: پلیس خدمات زیادی به مردم ارائه کرده و خدمات شبانه روزی به همنوعان را افتخار خود می داند.

فرمانده کل انتظامی کشور اضافه کرد: با تلاش همکاران، استان اردبیل در زمینه های مختلف یکی از استان های امن کشور است.

در این آیین با اهدای لوحی از زحمات سردار هوشنگ حسینی که به افتخار بازنشستگی نائل آمد تجلیل و سرهنگ جواد تقوی به عنوان فرمانده نیروی انتظامی استان اردبیل منصوب شد.

 پخش کلیپ، خواندن شعر و مداحی از دیگر قسمت‌های این آیین بود.

/

 

منبع : ایران آنلاین