کد مطلب: 178786
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۲
مدیرکل زندان‌های استان تهران از فعالیت زندانیان در ١٨ رشته ورزشی خبر داد و گفت: تربیت بدنی، نقش مهمی در ارتقای سلامت زندانیان دارد.
 

به گزارش ایران خبر، سید حشمت اله حیات الغیب در کارگروه تخصصی تربیت بدنی با اشاره به لزوم توجه به سلامت جسمی کارکنان، مددجویان و سربازان وظیفه افزود: ورزش از جمله روش‌های مهم تکامل جسمانی، روانی و اجتماعی محسوب می‌شود زیرا شرکت در فعالیت‌های ورزشی افراد را به هم نزدیک می‌کند، راه‌ها و فرصت‌های بسیاری را برای بازگشت سالم و ماهر شدن در اجتماع فراهم می‌آورد و به طور کلی، یک فرایند آموزشی در ابعاد مختلف فرهنگی و اجتماعی برای فرد ایجاد می‌کند.

مدیرکل زندان‌های استان تهران اضافه کرد: ورزش علاوه بر اینکه ابزار ارزشمندی برای حفظ سلامت جسمانی است رابطه نزدیکی با سلامت روانی و به‌ویژه پیشگیری از بروز ناهنجاری‌های روانی دارد.، ورزش از اضطراب و افسردگی می‌کاهد و اعتماد به نفس را افزایش می‌دهد، به همین دلیل در برنامه‌های تربیتی حائز اهمیت است. ورزش و تربیت بدنی نیز به دلیل محدودیت‌های فضاهای زندان‌ها نقش مهمی در سلامتی مددجویان دارد.

وی ادامه داد: فعالیت‌های ورزشی و تربیت بدنی نقش مهمی در ارتقای سلامتی زندانیان دارد و در سایه چنین فعالیت‌هایی می‌توان در تغییر، رشد و بازپروری شخصیت مددجویان اثرگذار بود و به اهداف متعالی سازمان زندان‌ها در اصلاح و تربیت زندانیان نائل آمد.

حیات الغیب گفت: ١٨ رشته ورزشی در چهار گود زورخانه، ١٨سالن چند منظوره، چهار زمین چمن طبیعی و سه مجموعه استخر شنا زمینه‌های توسعه ورزش مددجویان، سربازان وظیفه و کارکنان را در رشته‌هایی مانند کشتی، ورزش زورخانه‌ای، والیبال، فوتسال، بدمینتون، تنیس روی میز، داژبال، دارت، طناب کشی، مچ اندازی، بازی‌های فکری، کوهنوردی و رشته‌های دیگر فراهم آورده است.

وی تاکید کرد: برای حضور در مسابقات بیشتر از بعد قهرمانی به بعد تربیتی، توسعه دوستی و تعامل همراه با آموزه‌های دینی توجه شده است.

ورزش از جمله روش‌های مهم تکامل جسمانی، روانی و اجتماعی محسوب می‌شود زیرا شرکت در فعالیت‌های ورزشی افراد را به هم نزدیک می‌کند، راه‌ها و فرصت‌های بسیاری را برای بازگشت سالم و ماهر شدن در اجتماع فراهم می‌آورد و به طور کلی یک فرایند آموزشی در ابعاد مختلف فرهنگی و اجتماعی برای فرد ایجاد می‌کند.

در این جلسه که اسماعیل جمیاری معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان‌های استان تهران، مسئولان فرهنگی و تربیت بدنی اداره کل نیز حضور داشتند از کارکنان ورزشکار که موفق به کسب مقام‌های برتر ورزشی در رشته‌های گوناگون در ماه مبارک رمضان، هفته قوه قضائیه و مسابقات انتخابی کشتی پهلوانی که در بازداشتگاه اوین برگزار شده بود، مورد تقدیر قرار گرفتند.

منبع : خبرگزاری مهر