کد مطلب: 178655
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۴۱
معاون دادستان کل کشور با تاکید بر اینکه با فضای اتهام زنی مخالفیم، گفت: تاکید ما به وزارت ارشاد و سازمان سینمایی این بوده که به موضوعات صنفی و اختلاف داخلی و حرفه ای رسیدگی کنند.
 
به گزارش ایران خبر، غلامعباس ترکی در گفتگو با خبرنگار مهر در پاسخ به این سوال که آیا دادستانی به موضوع ادعای خشونت علیه بازیگران زن ورود کرده است؟ گفت: شرع مقدس اسلام برای حرمت انسان‌ها و آبروی آنها ارزش والایی قائل است و بر این اساس هتک حرمت هر انسانی از حدود الهی محسوب می‌شود و تنها حدی هست که حاکم شرع هم حق بخشش آن را ندارد. سایر حدود الهی را حاکم شرع می‌تواند عفو کند اما این جز موارد حق الناس است و حق الناس از حق الله بالاتر است.

معاون دادستان کل کشور با تاکید بر اینکه با فضای اتهام زنی مخالفیم و هیچ عقل و منطقی این را تأیید نمی‌کند، گفت: اگر کسی شکایتی دارد حق دادخواهی دارد و دستگاه قضائی رسیدگی می‌کند. بدون رسیدگی قضائی طرح ادعا هیچ مبنای عقلی و حرفه‌ای ندارد لذا اگر کسی ادعایی دارد باید جهت دادخواهی به مرجع قضائی صالح مراجعه کند. قطعاً به طور جدی به آن موضوع رسیدگی می‌شود این روش هم قانونی است وهم باعث حفظ حرمت جامعه هنری و فرهنگی خواهد بود.

وی افزود: در جلسه‌ای که با مسئولان سازمان سینمایی داشتیم درخواست کردیم که یک ساز و کار درونی ایجاد کنند. عنوانش می‌خواهد کمیته انضباطی یا تخلفاتی یا ساز و کار حل اختلاف باشد، مهم نیست بلکه مهم این است که ممکن است سو تفاهم‌هایی در هر صنفی پیش بیاید و متأسفانه در بحث ساز و کارهای درونی برای رفع تعارضات در جامعه صنفی هنرمندان و سینماگران به نظر می‌رسد ضعیف عمل شده است.

معاون دادستان کل کشور تصریح کرد: تاکید ما به وزارت ارشاد و سازمان سینمایی این بوده که به موضوعات صنفی و اختلاف داخلی و حرفه‌ای رسیدگی کنند. درخواستمان از بزرگان جامعه هنری این است که بیایند و مسائل خودشان را به دور از مسائل ضد اخلاقی دنبال کنند.

منبع : خبرگزاری مهر