کد مطلب: 178464
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۸
مدیرکل انتقال خون استان تهران گفت: تنها در ۹ منطقه تهران مرکز انتقال خون دائم وجود دارد و وجود مراکز انتقال خون دائمی در مناطق اهمیت بسزایی دارد.
 

به گزارش ایران خبر، محمدرضا مهدی زاده در هشتاد و دومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران، گفت: ایران جزو سه کشور برتر آسیا در بحث فرآورده‌های خونی است و جزو کشورهایی به شمار می‌رود که اهدا خون صد درصد داوطلبانه دارد.

مهدی زاده گفت‌: انتقال خون اقدامی حیاتی است و در دومین سال درگیری کرونا منجر به این شد تا ما کمترین مشکل در انتقال خون را داشته باشیم و مردم با اطمینان خاطر به مراکز ما مراجعه کردند و در تأمین پلاسمای بیماران کرونا نقش آفرینی بسزایی داشتیم.

مدیرکل انتقال خون استان تهران گفت: تبلیغات شهری، راه اندازی برنامه انتقال خون یکشنبه‌های محله محور نقش مهمی در انتقال خون داشته است و تاکنون در ۱۶ محله تهران انتقال خون صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه تنها در ۹ منطقه تهران مرکز انتقال خون دائم وجود دارد گفت: وجود مراکز انتقال خون دائمی در مناطق ۲۲،۱۵،۱۶ و ۳ اهمیت بسزایی دارد و از شهرداری تهران می‌خواهیم برای تأسیس مراکز کمک کند.

مدیرکل انتقال خون استان تهران تصریح کرد: البته وجود مراکز انتقال خون در تمامی مناطق تهران ضروری است و باید ساختمان‌های مناسب برای احداث این مراکز تخصیص یابد.

مهدی زاده ادامه داد: همچنین تهران نیازمند ۲ اتوبوس انتقال خون و چند دستگاه ون است و از شهرداری تهران می‌خواهیم در این مسیر به سازمان انتقال خون کمک کند.

وی با بیان اینکه ۲۵ درصد خون کشور در تهران مصرف می‌شود گفت: همین موضوع حاکی از اهمیت ایجاد مراکز جدید است و در چهار ماه ابتدایی امسال رشد خوبی در انتقال خون داشته‌ایم و ۱۰۰ درصد خون استان تهران تأمین شده است.

منبع : خبرگزاری مهر