کد مطلب: 177792
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ تير ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۴۸
سمنان- معاون وزیر علوم با بیان اینکه داوطلبان کنکور ریاضی سال جاری به شدت کاهش یافتند، گفت: داوطلبان بخش علوم ریاضی و فنی حدود ۹ درصد کل مشارکت کنندگان را تشکیل می‌دهند.
 

به گزارش ایران خبر، علی خیرالدین ظهر چهارشنبه در حاشیه بازدید از دانشگاه سمنان، محل برگزاری کنکور فردا و پس فردای رشته‌های مختلف و در جمع خبرنگاران بیان کرد: نسبت به کنکوری‌های رشته ریاضی به شدت کاهش یافته و این یک هشدار به جامعه است.

وی با بیان اینکه استقبال از رشته ریاضی آنقدر کم بوده که امسال فقط ۹ درصد شرکت کنندگان در این رشته رقابت می‌کنند، افزود: رشته تجربی با ۴۰ درصد داوطلب بیشترین میزان داوطلبان را دارد.

معاون وزیر علوم با بیان اینکه سال‌های قبل داوطلبان ریاضی بیش از ۲۵ درصد کل داوطلبان بودند اما امسال به ده درصد هم نرسیدند، گفت: این نشان از افت شدید داوطلبان رشته ریاضی دارد.

خیرالدین با بیان اینکه چاره اندیشی برای این وضعیت در دستور وزارت علوم قرار دارد، بیان داشت: این کاهش حاکی از مسائل و دلایلی است که مورد بررسی قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه علوم انسانی با حدود ۲۸ درصد در رتبه دوم، زبان با ۱۳ درصد در رشته سوم، هنر با ۱۱ درصد در رتبه چهارم و ریاضی با ۹ درصد در رتبه پنجم کنکوری‌ها قرار دارد.

منبع : خبرگزاری مهر