کد مطلب: 176175
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ فروردين ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۶
وزیر کشور گفت: افرادی که بتوانند ویزای کشور عراق را بگیرند و یا ویزای معتبر داشته باشند می‌توانند از مرز زمینی به عراق بروند.
 

به گزارش ایران خبر، احمد وحیدی وزیر کشور پیش از ظهر امروز در جلسه قرارگاه ستاد ملی کرونا گفت: با توجه به آمار حجم مسافرت‌ها در نوروز ۱۴۰۱، ۵۳ درصد رشد داشته است و بر اساس اعلام پلیس راهور تصادفات منجر به فوت ۲۳ درصد کاهش داشته است.

وی افزود: بر اساس اعلام وزارت بهداشت در سیر نزولی کرونا هستیم اما همچنان نباید بیماری را عادی انگاری کرد چرا که سفرها تمام شده اما بیماری تمام نشده است.

وحیدی گفت: گزارش‌هایی راجع به نظارت‌ها بر روی اصناف گردشگری، حمل و نقل و … داده شد و بررسی‌های لازم انجام و با متخلفان برخورد شد.

وی با اشاره به موضوع بازگشایی مدارس گفت: در بازه زمانی هستیم که در مدارس می‌توانند پنجره‌ها را باز بگذارند و البته اکثر مدارس ما از تهویه مناسبی برخوردار هستند.

وحیدی بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس تاکید کرد و گفت: گزارش‌هایی از سویه های جدید کرونا در برخی کشورهای اروپایی رسیده است اما هنوز به این نتیجه نرسیده‌ایم که ممنوعیت تردد در برخی کشورها ایجاد کنیم.

وزیر کشور در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه آیا هنوز تردد از مرزهای زمینی به سمت عتبات میسر نیست، گفت: افرادی که ویزا داشته باشند می‌توانند از مرزهای زمینی به عراق بروند اما بنا بود که عراق لغو ویزا کند که البته خلف وعده کرده است و برای رفتن به عراق همچنان ویزا لازم است.

وحیدی گفت: در نتیجه باید بگویم افرادی که بتوانند ویزا بگیرند و یا ویزا داشته باشند می‌توانند از مرز زمینی به عراق بروند.

وی گفت: اعلام شده که عراق ورود افراد به کشورش را منوط به واکسن‌های خاص کرده البته هم ما و هم وزارت خارجه با عراق رایزنی می‌کنیم تا واکسن‌های ایرانی را هم جزو واکسن‌های مجاز برای مسافران به کشور بدانند.

وزیر کشور تصریح کرد: مسئولان عراقی فعلاً بر اساس استانداردهای WHO این واکسن‌ها را مشخص کرده‌اند اما شاید به زودی واکسن‌های ایرانی را به لیست واکسن‌های شأن برای پذیرش مسافر اضافه کنند.

منبع : خبرگزاری مهر