کد مطلب: 174947
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۴
سرپرست سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از آغاز نظارت کرونایی مدیریت بحران در ایستگاه‌های متروی پایتخت خبر داد.
 

به گزارش ایران خبر، علی نصیری با اشاره به مصوبات چهارمین جلسه ستاد کرونای شهرداری تهران اظهارکرد: این جلسه با محوریت حفظ سلامت شهروندان در اماکن شهری و به خصوص ناوگان حمل و نقل عمومی برگزار شد و براساس آن مقرر شد که ناظران مدیریت بحران با حضور در ایستگاه‌های مترو به بررسی وضعیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی بپردازند که این امر از امروز آغاز شده است. 

وی با بیان اینکه طی دو هفته اخیر سه جلسه اضطراری ستاد کرونا در شهرداری تهران برگزارشده است، گفت: در این جلسات حدود ۵۰ مصوبه درباره نحوه مقابله با امیکرون به تصویب رسیده است که محوریت آن مراقبت از سلامتی شهروندان و نیز کارکنان و خانواده کارکنان شهرداری تهران بوده است. 

رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سینماها  نادیده گرفته شد

نصیری با ابراز نگرانی‌ در خصوص وضعیت بهداشتی در مراکز تجمعی اظهارکرد: متاسفانه رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سینماها  نادیده گرفته شده و سینماها به روال قبل از کرونا اداره می‌شوند. در جشنواره فیلم فجر و نیز در موضوع برگزاری کنسرت‌های موسیقی پروتکل‌های بهداشتی رعایت نشده و دست اندکاران به شیوه‌نامه‌‎های بهداشتی توجهی نشان نمی‌دهند.

وی ادامه داد: درباره چند موضوع باید تصمیم‌گیری و نهایی‌سازی کنیم. اول این که در ۱۵۰ رام قطار مترو ،۱۵۰ تیم به نظارت میدانی در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی خواهند پرداخت که باید درباره جزئیات فعالیت این تیم‌ها تصمیماتی اتخاذ شود. موضوع دیگر هم اطلاع‌رسانی این تصمیمات به شهروندان است.

به گفته سرپرست سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، در اجرای این برنامه از ظرفیت تیم‌های داوطلب واکنش اضطراری( دوام) نیز در ترکیب این تیم‌ها استفاده می‌شود. 

منبع : خبرگزاری ايسنا