کد مطلب: 173471
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۴
ایسنا/گلستان
 
به گزارش ایران خبر، فرهاد میقانی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به عملکرد جمعیت هلال احمر در حوزه امداد و نجات در دی ماه سال جاری، اظهار کرد: در یک ماه گذشته پنج‌ عملیات در برف و کولاک، یک عملیات صنعتی و کارگاهی و هفت عملیات کوهستانی را در سطح استان گلستان اجرایی کرده ایم.

وی با بیان اینکه ۶۷ عملیات امداد در حوادث جاده ای بخش دیگری از تلاشهای اعضای جمعیت هلال احمر گلستان بوده است، افزود: امدادرسانی به ۹ حادثه شهری، دو حادثه دریایی در سواحل و ارائه خدمات حضوری مجموع ۹۲ عملیات هلال احمر گلستان در دی ماه سال جاری است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گلستان با تاکید بر اینکه در یک ماهه گذشته بالغ بر ۲۹۰ نیروی عملیاتی به همراه ۸۶ آمبولانس، هشت خودروی کمکدار سبک، ۲۱ خودروی نجات در خدمت مردم بوده اند، اضافه کرد: تعداد کل حادثه دیدگان امدادرسانی شده در سطح استان توسط هلال احمر در دی ماه گذشته بیش از ۲ هزار و ۱۵۰ نفر و نجات ۱۸۱ مصدوم‌ بوده است.

میقانی سه شهرستان گرگان، مینودشت و علی آبادکتول را به ترتیب با ۲۱، ۱۸ و ۱۵ حادثه شهرستانهای پرحادثه دی ماه گلستان دانست و گفت: بیشترین حوادث نیز عمدتا در زرین گل علی آباد کتول، سه راهی گالیکش و همچنین زیارت گلستان با ۱۵، ۱۵ و ۱۲ ماموریت رخ داده است.

منبع : خبرگزاری ايسنا