کد مطلب: 173469
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۲
لایحه تفریغ بودجه سال ۱۳۹۹ شهرداری تهران در چهل و دومین جلسه شورای شهر تهران مورد بررسی قرار گرفت و به تصویب اعضا رسید.
 

به گزارش ایران خبر، محمد آخوندی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورا پس از استماع گزارش حسابرس شورا، در قرائت گزارش کمیسیون بودجه شورای شهر گفت: بودجه مصوب سال ۱۳۹۹ شهرداری تهران بالغ بر ۳۰ هزار میلیارد بود که مجموعه عملکرد درآمدهای نقدی و غیرنقدی آن ۳۱ هزار و هشتصد میلیارد بود که حدود ۴ هزار و هفتصد میلیارد تومان از آن مبالغ واریز و پرداخت بود و نهایتا" عملکرد بودجه هم ۲۷ هزار و صد میلیارد تومان بوده است.

وی افزود: بر اساس گزارش حسابرس، شورا تکالیفی را برای شهرداری در نظر گرفته است از جمله اینکه؛ شهرداری تهران موظف است، نسبت به اصلاح فرایندها، ارائه گزارش‏ها، مستندات و دلایل انحراف از بودجه مصوب، ظرف یک ماه اقدام نموده و گزارش خود را به شورا ارائه کند.

آخوندی ادامه داد: همچنین شهرداری تهران در بخش درآمدی نیز باید دلایل عدم تحقق کامل ردیف‏های درآمدی عوارض عمومی و درآمد حاصل از اموال شهرداری را اعلام کند و درخصوص اینکه چرا سقف کاهش و افزایش ده درصدی رعایت نشده و صورت ریز تسهیلات دریافتی را ارائه نکرده هم توضیح دهد و  همچنین باید در این خصوص گزارشی ارائه کند.

مهدی عباسی نیز طی تذکری گفت: خواهشمندم برای رسیدگی به لوایح و طرح‏ها، وقت بیشتری درنظر گرفته شود.

وی افزود: درخصوص فوریت‏ها هم دلایل و ضرورت‏های فوریت تشریح شده و یک روز قبل از جلسه، ارائه شوند.

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورا در ادامه نیز پیشنهاد کرد: بهتر است،  فردی که از سوی شهرداری تهران در صحن شورا گزارش را ارائه می‏کند، از قبل برای اعضای شورا معرفی شود.

اقراریان هم در مخالفت اظهار داشت: وضعیت فعلی یکی از مصادیق شورای پنجم است، لذا اینجانب مخالف تصویب تفریغ بودجه ۱۳۹۹ هستم که این سطح از انحراف را دارا می‏باشد.

در نهایت گزارش تفریغ بودجه به رای گذاشته شد و با ۱۶ رای موافق اعضا به تصویب رسید.

منبع : خبرگزاری ايسنا