کد مطلب: 172826
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۸
ایسنا/قم
 
به گزارش ایران خبر، متن کامل پیام حمیدرضا شیخ الاسلام مدیر کل آموزش و پرورش به شرح ذیل می باشد: شوراهای آموزش و پرورش به عنوان یکی از ارکان مهم و تاثیر گذار نظام مقدس تعلیم و تربیت همواره کوشیده است به عنوان  بازوی توانمند فکری و فرهنگی انقلاب اسلامی زمینه  توسعه کشور را فراهم آورد. این شورا با اعتماد بر خرد جمعی و در سایه بهره مندی از نظرات متخصصین و صاحب نظران امر مقدس تعلیم و تربیت و مشارکت همگانی در راستای تحقق اهداف آموزشی و پرورشی، تعالی فرهنگ، تعلیم و تربیت و تامین نیروی انسانی مورد نیاز، توسعه آموزش و پرورش را موجب گردیده و برای موثر بودن  تعلیم و تربیت و بالندگی و پویایی در این نهاد مقدس  در گفتمان های رسمی و غیر رسمی از هیچ کوششی فرو گذار ننموده است.

استان قم با استمرار همین حرکت در زیست بوم جدید و شرایط وِیژه کرونایی در دو سال اخیر توانسته است با ایجاد جلسات مستمر و رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی در این شورا از ظرفیت همه ذینفعان در حوزه های مختلف برنامه ریزی، اجرا و نظارت به صورت جدی بهره مند گردد که این حرکت بر اساس سیاست های وزارت آموزش و پرورش با محوریت حرکت به سوی تمرکز زدایی تجربه موفقی را برای این شورا فراهم نمود.

در اضطراری که برای واگذاری امور به مدارس براساس شرایط جدید ناشی از کرونا ایجاد شد، تجربه موفق شورای آموزش و پرورش  استان قم در سوق دادن تصمیمات جلسات و جلب مشارکت دستگاه‌ها و نهادهای دولتی و غیردولتی از جمله بهداشت و درمان، مخابرات، خیرین و ... در تجهیز مدارس به ملزوماتی چون نرم افزار و سخت افزارهای لازم الکترونیکی برای آموزش مجازی، ضدعفونی مدارس و تهیه ماسک و ... در حمایت از عدم تعطیلی آموزش در کشور قابل توجه بوده است که اینجانب لازم می دانم از تمامی اعضا و نهادهای عضو این شورا بوِیژه در رأس این شورای موفق از استاندار محترم به عنوان رئیس شورا در استان و فرماندار عزیز شهر مقدس قم به عنوان رئیس شورای شهرستان تقدیر نمایم.

 آنچه که به عنوان مهمترین برنامه‌های دیگر شورا در زیست بوم جدید مورد توجه بوده است می‌توان به یادگیری دوره ابتدایی با رویکرد فضای مجازی (شاد)، اخذ تصمیمات در مورد بازگشایی مدارس در شرایط کرونا، ارتقای پوشش تحصیلی در مقطع ابتدایی، پوشش اینترنت برای دانش آموزان روستایی و همچنین دسترسی دانش آموزان به گوشی هوشمند و تبلت و...که نتیجه آن کسب رتبه اول کشوری بوده اشاره کرد که باعث مباهات و مفاخره در استان قم گردیده است.

اینجانب ضمن تبریک مجدد فرارسیدن هفته شوراهای آموزش و پرورش و تقدیر از کلیه عزیزان عضو شوراهای شهرستان و استان و با توجه به  قانون شوراها که  فرصت های زیادی را در اختیار مدیران آموزش و پرورش و بخش های مختلف جامعه قرار داده تا به صورت نظام مند و بر مدار قانون در تعالی آموزش ها و بهبود کیفیت تعلیم و تربیت با هم تعامل و مشارکت داشته باشند درخواست می‌نمایم همچنان برای اعتلای اهداف نظام مقدس تعلیم و تربیت و تقویت جایگاه شوراهای آموزش و پرورش تلاش نمایند تا در آینده شاهد تحولاتی جدی تر در رشد و توسعه همه جانبه ایران عزیز اسلامی باشیم.

منبع : خبرگزاری ايسنا