کد مطلب: 172787
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۹
رئیس مجمع نمایندگان استان مازندران در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: از نظر بنده در همه سطوح چه در بحث آموزش در حوزه مدارس و چه در حوزه دانشگاهی کیفیت آموزش چهره به چهره بالاتر از آموزش در بستر فضای مجازی بوده اما بازگشایی ها باید همراه با رعایت پروتکل های بهداشتی باشد.
 
به گزارش ایران خبر، غلامرضا شریعتی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اظهارنظرهای متفاوت و متناقض درباره بازگشایی مراکز آموزشی بیان کرد: بر اساس آمار و ارقامی که ستاد ملی مبارزه با کرونا اعلام می‌کند شرایط جامعه در حال حرکت به سمت وضعیت مطلوب است و باید در همین راستا کم کم به وضعیت کسب وکارها و آموزش نیز به حالت عادی بازگردد. اساسا از نظر بنده بازگشایی مدارس و دانشگاه ها به تدریج کار درستی است.

وی در ادامه اظهار کرد: یقینا آموزش حضوری و چهره به چهره موثرتر از  آموزش در فضای مجازی است. در بحث دانش آموزان بسیاری از والدین تسلط کافی بر درس ندارند و یا زمان کافی در اختیار آنان نبوده و نمی‌توانند به دانش آموزان کمک کنند. اکنون که شرایط روبه بهبود است این کار منطقی است که به سمت آموزش چهره به چهره گام برداریم.

رئیس مجمع نمایندگان استان مازندران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از سوی دیگر بستر مجازی که برای آموزش در دوران کرونا شکل گرفت  از نظر بنده دارای نقاط قوتی بود که باید تقویت شود و نقاط ضعف آن مرتفع گردد تا اگر در موارد مشابه مجددا نیاز شد از این فضا استفاده کنیم، با ضعف در این حوزه مواجه نباشیم.

وی در ادامه تاکید کرد: از نظر بنده در همه سطوح چه در بحث آموزش در حوزه مدارس و چه در حوزه دانشگاهی کیفیت آموزش چهره به چهره بالاتر از آموزش در بستر فضای مجازی است. اینکه دانش آموز و دانشجو از نزدیک با استاد در تعامل باشد و نکات آموزشی را دریافت کند قطعا نتیجه با آموزش در بستر مجازی متفاوت خواهد بود.

وی افزود: اما رعایت پروتکل های بهداشتی همچنان حائز اهمیت است. همه با خطرات دوران پیک های بیماری کرونا آشنا هستیم و هم مردم و هم مسئولان در این زمینه توجیه هستند.

استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و انجام واکسیناسیون از جمله تدابیری است که می تواند از شیوع این بیماری ممانعت کند. در بازگشایی ها باید به این سه اصل توجه شود و بر اجرای دقیق آن نیز نظارت صورت گیرد.

منبع : خبرگزاری ايسنا