کد مطلب: 172777
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۸
یک فوریت لایحه شهرداری تهران در خصوص تعیین عوارض تردد جهت مدیریت ترافیک، کاهش تقاضای سفر و کنترل آلودگی هوا در سال ۱۴۰۱ به تصویب رسید.
 

به گزارش ایران خبر، صبح امروز بررسی یک فوریت لایحه شهرداری تهران در خصوص تعیین عوارض تردد جهت مدیریت ترافیک، کاهش تقاضای سفر و کنترل آلودگی هوا در سال ۱۴۰۱ روی میز بررسی شورای شهر قرار گرفت و سوده نجفی منشی جلسه در قرائت یک فوریت این لایحه گفت: با توجه به قانون رسیدگی به تخلفات، قانون هوای پاک و همچنین براساس قانون شهرداری‌ها و شورای عالی ترافیک، شهرداری مکلف است از ابتدای سال ۱۴۰۱ در راستای مدیریت ترافیک، کاهش تقاضای سفر و کنترل آلودگی هوا اقداماتی را با اعمال مدیریت هوشمند در محدوده ممنوعه تردد انجام دهد.

ناصر امانی در موافقت با این لایحه اظهار کرد: اعضای شورا از شهرداری خواسته بودند که این لایحه را هرچه زودتر به شورا بیاورند که با توجه به مدت زمان باقی‌مانده از اعضاء می‌خواهیم که به یک فوریت آن رأی دهند تا در کمیسیون مربوطه بررسی‌های لازم انجام شود.

مهدی چمران نیز گفت: یک فوریت این لایحه مطرح است و در بیان جزییات، کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران جزییات را اعلام می‌کند اما فعلا یک فوریت طرح مطرح است.

به گزارش ایران خبر، یک فوریت لایحه شهرداری تهران در خصوص تعیین عوارض تردد جهت مدیریت ترافیک، کاهش تقاضای سفر و کنترل آلودگی هوا در سال ۱۴۰۱ با ۲۰ رأی موافق به تصویب رسید و لایحه برای بررسی بیشتر به کمیسیون‌های تخصصی ارجاع داده شد.

منبع : خبرگزاری ايسنا