کد مطلب: 169532
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۰
ایسنا/خراسان جنوبی
 
به گزارش ایران خبر، احمد وحیدی، امروز دوشنبه ۸ آذر بدو ورود به خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران بیان کرد: بازگشایی برخی موارد که قبلا تعطیل بوده از طریق دیپلماسی فعال با کشورهای همسایه باید انجام شود.

به گزارش ایران خبر، وی اظهار کرد: یکی از شعارها این بوده که در برنامه‌ها تمرکززدایی را از طریق دادن اختیارات بیشتر برای حمکرانی بهتر در سطح ملی و سطح استانی داشته باشیم و طبعا دولت سیزدهم این موضوع مهم را در برنامه داشته و دنبال می‌کند.

وزیر کشور بیان کرد: در برنامه ۱۴۰۱ هم پیش‌بینی‌هایی شده که استانداران با اختیارات بیشتر و با منابع مالی بهتر و داشتن یک صندوق توسعه و پیشرفت استانی بهتر بتوانند مسائل استان‌ها را سر و سامان دهند و مبتنی بر اقتضائات استانی تصمیم‌گیری‌ها سریعتر و قوی‌تر انجام شود.

وی افزود: در این چارچوب بیش از اینکه پروژه‌ها در سطح ملی تعریف شود، پروژه‌ها در سطح استانی بتواند تعریف و دنبال شود.

وحیدی گفت: راه‌اندازی صندوق‌های توسعه و پیشرفت استانی در برنامه ۱۴۰۱ سازمان برنامه و بودجه پیش‌بینی شده و در حال طی کردن مراحل خود است لذا بعد از تصویب در مجلس شورای اسلامی، قابلیت اجرا پیدا خواهد کرد.

وی اظهار کرد: در سطح دولت یک سند آمایش ملی تایید و تصویب شده که به هر حال اکنون مبنا قرار دارد ولی ممکن است در مواردی که نیاز به بازنگری داشته باشد، بازنگری شود.

وزیر کشور  امروز دوشنبه به منظور شرکت در آیین تکریم و معارفه استاندار خراسان جنوبی از طریق فرودگاه بین‌المللی شهید کاوه بیرجند وارد مرکز این استان شد.

وزیر کشور بدو ورود به بیرجند مورد استقبال استاندار و جمعی از مسئولان این استان قرار گرفت. وزیر کشور همچنین در بدو ورود به خراسان جنوبی با حضور در گلزار شهدای بیرجند به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.

وحیدی به همراه خانواده شهید سردار سرلشکر محمدناصر ناصری که ۱۷ مرداد سال ۱۳۷۷ در مزار شریف افغانستان به شهادت رسید، بر سر مزار شهیدان ناصری و بصیری‌پور (اولین شهید مدافع حرم خراسان جنوبی) حضور پیدا کرد.

دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند، حضور در نشست شورای اداری استان و آیین تکریم و معارفه استانداران سابق و جدید خراسان جنوبی از برنامه‌های وحیدی در سفر به این استان است.

منبع : خبرگزاری ايسنا