کد مطلب: 169371
 
تاریخ انتشار : شنبه ۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۲۹
وزیر نفت هند گفت: تولیدکنندگان نفت نمی‌توانند از مصرف‌کنندگان باج بگیرند.
 

به گزارش ایران خبر، به نقل از وزارت نفت، رویترز نوشت: هاردیپ سینگ پوری روز جمعه ۵ آذر ماه با تأکید بر درماندگی هند در مقابل سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش (ائتلاف اوپک‌پلاس) به‌دلیل افزایش ندادن تولید این ائتلاف برای پایین آوردن قیمت نفت، اعلام کرد: کشورهای تولیدکننده نفت نمی‌توانند از مصرف‌کنندگان باج‌گیری کنند.

هند سومین واردکننده و مصرف‌کننده بزرگ نفت جهان ۸۵ درصد از نیازهای نفتی خود را وارد می‌کند و از افزایش قیمت نفت به شدت آسیب دیده است. با این حال، قیمت نفت در روز جمعه به‌دلیل نگرانی از شیوع نوع جدید ویروس کرونا در آفریقای جنوبی کاهش یافت.

وزیر نفت هند در یک رویداد صنعتی گفت: به چند دلیل کشورهای تولیدکننده نفت نمی‌توانند از مصرف‌کنندگان باج بگیرند، تغییرهایی ایجاد می‌کنیم و تولید خودمان را خواهیم داشت و اولویت‌های خود را در کوتاه‌مدت تغییر می‌دهیم.

هند بارها از ائتلاف اوپک‌پلاس خواسته است که برای کاهش قیمت نفت، تولید خود را افزایش دهند.

پوری در آستانه نشست وزیران اوپک پلاس که روز پنجشنبه ۱۱ آذر ماه برگزار می‌شود، این ائتلاف را مقصر پایین نگه‌داشتن سطح عرضه نسبت به تقاضا اعلام کرد.

وی پیش از این هم در رویداد جداگانه ای اعلام کرده بود قیمت نفت را عربستان، امارات و روسیه در ائتلاف اوپک‌پلاس تعیین می‌کنند.

منبع : خبرگزاری مهر