کد مطلب: 165896
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۱۶
عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: شهرداری باید به ساختمان های تخریب شده در سطح شهر، برای نوسازی و حفظ آراستگی شهر اخطار دهد.
 

ناصر امانی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره بناها و مکان‌هایی که در اغتشاشات سال‌های اخیر مورد آسیب و تخریب قرار گرفته اما هنوز توسط شهرداری ترمیم نشده و همچنان به صورت تخریب شده باقی مانده‌اند، افزود: نوسازی و بازسازی این موارد بر عهده شهرداری نیست. به عنوان مثال اگر مکان تخریب شده بانک است باید همان بانک اقدام کند اما اگر یک مکان عمومی مربوط به شهرداری است، برعهده ما است که آن را بازسازی کنیم.

وی خاطرنشان کرد: با این حال شهرداری وظیفه دارد در این زمینه اخطار دهد. به عنوان مثال اگر بانکی یا محلی تخریب شده به دلیل اهمیت چهره و زیبایی شهر، شهردار منطقه و شهردار ناحیه اخطار کتبی و پیگیری نوسازی این موارد را انجام دهند.

امانی در پاسخ به سوال که چرا با وجود وظیفه شهرداری در این زمینه این بناها مورد توجه قرار نگرفته‌اند، افزود: ممکن است اخطار داده شده باشد اما توسط مسئولین ذی‌ربط پیگیری نشده باشد و باید موردی بررسی شود.

عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: به طور کلی به دلیل ارتباط این بناها با زیبایی و آراستگی شهر، تذکرات لازم در این زمینه را در جلسات آتی شورا مطرح خواهیم کرد.

منبع : خبرگزاری مهر