کد مطلب: 165677
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۰
سرپرست آموزش و پرورش در مراسم رونمایی از نسخه جدید سامانه شاد گفت: زمینه بازگشایی حضوری و تدریجی مدارس را با کمک همکاران و اولیا مهیا می‌کنیم.
 

به گزارش ایران خبر، صبح امروز با حضور سرپرست آموزش و پرورش از نسخه جدید شبکه دانش‌آموزی «شاد» رونمایی شد. این مراسم که از طریق مجازی در سامانه شاد نیز پخش شد قابلیت‌های این شبکه بار دیگر مرور شد.

علیرضا کاظمی سرپرست آموزش و پرورش در این مراسم با بیان اینکه ۳ روز مانده به آغاز سال این اتفاق خوب رقم می‌خورد گفت: رونمایی از نسخه جدید شبکه شاد با همت مجموعه‌ای از افراد طراحی شده و امروزه در اختیار آموزش و پرورش قرار گرفته است این تجربه ۲ ساله و یک اندوخته ارزشمند است.

وی ادامه داد: ما سال تحصیلی جدید را در مدرسه تلویزیونی ایران آغاز می‌کنیم و سال تحصیلی را در شبکه شاد از روز اول مهر آغاز خواهیم کرد و زمینه بازگشایی حضوری و تدریجی مدارس را با کمک همکاران و اولیا آغاز می‌کنیم.

کاظمی در ادامه به اولین جلسه شورای عالی آموزش و پرورش که در آن چارچوب فعالیت‌ها در فضای مجازی در قالب شاد مصوب شد، اشاره کرد.

سرپرست آموزش و پرورش همچنین با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و ایثارگری‌های شهدا بیان کرد: شعار امسال ما در آموزش و پرورش استمرار آموزش، ارتقای کیفیت و تضمین سلامت است و روی این واژه کلیدی برنامه ریزی‌های وسیعی شده است. در حوزه استمرار آموزش، شاهد آماده سازی ۳ مسیر برای استمرار فعالیت‌های آموزشی هستیم که یکی از آنها شبکه شاد است و می‌خواهیم به اهداف کیفی آموزش نزدیک شویم.

کاظمی ادامه داد: سلامت دانش‌آموزان در آغاز سال تحصیلی خط قرمز و اولویت ماست. با توجه به این موضوع اعلام کردیم سال تحصیلی با شبکه شاد و مدرسه تلویزیونی ایران آغاز می‌شود البته الگوی بازگشایی تدریجی و آرام مدارس را منطبق با سیاست‌های ریاست جمهور و ستاد کرونا به مدارس کشور ابلاغ کردیم و مدارس برای ایجاد فضای حضوری و مهیا کردن آن آماده می‌شوند.

وی با اشاره به واکسیناسیون رانندگان سرویس مدارس نیز گفت: واکسیناسیون معلمان در مراحل پایانی واکسیناسیون اولیای دانش‌آموزان و رانندگان سرویس نیز در دستور کار است. همچنین واکسیناسیون دانش‌آموزان پایه دوازدهم به پایین نیز در حال انجام است امیدواریم ا این موضوعات زمینه حضور در مدرسه فراهم شود. همچنین مدارس را در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی آماده کردیم و سرانه بهداشتی طی این روزها به مدارس واریز می‌شود.

سرپرست آموزش و پرورش بیان کرد: شاهد افت نمرات دانش آموزان هستیم که همکاران ما در سطح کشور در بهترین استودیوهای تولید محتوا استاندارهای روش‌های تدریس نوین را متناسب با زیست بوم جدید در قالب روش‌های جذاب و چند رسانه‌ای تولید و به استان‌ها ابلاغ کردند. همچنین برنامه درسی متناسب با شرایط جدید طراحی و به مدارس ابلاغ شده است.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش در ادامه با اشاره به قابلیت‌های شبکه شاد گفت: اضافه شدن مرورگر شادبین و جستجوگر شادجو کمک زیادی به دسترسی امن دانش‌آموزان به فضای مجازی و علمی با سرعت زیاد می‌کند. بهبود عملکرد حضور و غیاب دانش‌آموزان به کیفیت آموزشی کمک می‌کند.

کاظمی در پایان با اشاره به اینکه شبکه دانش آموزی در پساکرونا به عنوان بخش مکمل فعالیت‌های آموزشی خواهد بود گفت: از این ظرفیت برای تحقق عدالت آموزشی استفاده می‌کنیم.

منبع : خبرگزاری مهر