کد مطلب: 165492
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۹
 
به گزارش ایران خبر، علیرضا کاظمی روز سه شنبه ۲۳ شهریور در آیین «افتتاح دبیرستان شهید باب الله مومنی» و «اعزام کاروان توزیع اقلام و تجهیزات آموزشی و ورزشی» اظهار کرد: افتتاح ۲۵ پروژه آموزشی بزرگ در البرز نشان می‌دهد که مسئولان همتی دارند تا جایگاه شاخص‌های آموزشی این استان را ارتقا دهند.به گزارش ایران خبر، وی ادامه داد: گزارش‌هایی که در خصوص میانگین سرانه آموزشی البرز ارائه شده نشان می‌دهد زیرساخت‌های آموزشی این استان باید با سرعت بیشتری ارتقا یابد.
وی توضیح داد: البرز استانی است که در این حوزه با میانگین و متوسط کشوری فاصله دارد به همین دلیل باید برنامه ریزی شود که متناسب با همین فاصله زیرساخت‌های آن ارتقا یابد تا بتوان عقب افتادگی‌ها را جبران کرد.
این مسئول با اشاره به افتتاح ۳۵ پروژه حیات طیبه در مدت زمان کوتاهی در سطح کشور تاکید کرد: هر کدام از این پروژه‌ها بیش از ۸۰۰۰ مترمربع زیربنا دارد و تکمیل آنها از مهمترین افتخارات سازمان نوسازی مدارس در این برهه است.
کاظمی اضافه کرد: با اعتبار هر یک از این پروژه‌ها می توان ده‌ها مدرسه و ده‌ها اقدام بزرگ در سطح کشور انجام داد.
این مسئول تاکید کرد: بدون شک مجتمع‌های حیات طیبه تاثیر زیادی در کیفیت بخشی مسائل آموزشی در کشور دارد.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش البرز با اشاره به آغاز اعزام کاروان‌های تجهیزاتی، آموزشی و بهداشتی از استان البرز گفت: این اقدام این پیام را ارسال می کند که آموزش و پرورش آمادگی لازم برای آغاز باشکوه سال تحصیلی دارد.
وی اضافه کرد: سال تحصیلی از اول مهر با حفظ سلامت دانش آموزان و کاهش دغدغه مردم آغاز می‌شود و به دنبال آن هستیم که آرام و تدریجی شاهد حضور دانش آموزان در مدارس باشیم.
وی ابراز کرد: با توجه به تفاوت‌های اقلیمی و وضعیت شیوع، تفویض اختیار لازم به استانداران و مدیران مدارس داده شده تا با لحاظ کردن شرایط نسبت به حضوری کردن کلاس‌ها اقدام کنند.
این مسئول گفت: برنامه ریزی کردیم سال تحصیلی جدید در بستر فضای مجازی و در پوشش شبکه شاد آغاز شود و تمهیداتی اندیشیده شده تا هیچ دانش آموزی از این فضا محروم نباشد.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش البرز گفت: واکسیناسیون دانش آموزان هم در دستور کار وزارت بهداشت قرار گرفته و با سرعت مسیر خود را طی می‌کند.
وی ادامه داد: خوشبختانه رییس جمهور نگاه ویژه‌ای به وزارت آموزش و پرورش دارد که این نوید بخش تغییرات مثبتی در این حوزه است.
وی با اشاره به مسائل فرهنگیان کشور افزود: در کنار همه مشکلاتی که این قشر دارند، باید جایگاه و منزلت فرهنگیان ارتقا یابد.
منبع : خبرگزاری ايسنا