کد مطلب: 163816
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۵
رئیس پلیس تهران بزرگ گفت: ۹۰ درصد اقدامات پلیس در حوزه عفاف و حجاب ایجابی و ارشادی است و اقدامات سلبی پلیس١٠ درصد از عمل‌های نیروی انتظامی را تشکیل می‌دهند.
 

به گزارش ایران خبر، سردار حسین رحیمی در آئین تقدیر از فعالان عفاف و حجاب بیان داشت: نیروی انتظامی به عنوان مجموعه‌ای که مأموریت برقراری نظم و انضباط دارد یکی از اساسی‌ترین وظایف آن پاسداری از ارزش‌های نظام جمهوری اسلامی است که جز اولین مأموریت‌های نیروی انتظامی است.
وی با بیان اینکه مبنای عمل نیروی انتظامی قانون است و نیروی انتظامی مکلف است وظایف خود را به طور جد انجام دارد، عنوان داشت: امنیت ابعاد مختلفی از جمله اقتصادی سیاسی اجتماعی و … دارد.

سردار رحیمی گفت: آزادی تا جایی است که به حریم دیگران تعریض نشود و مهم‌ترین رکن امنیت داخلی برای هر جامعه و کشور است.

رئیس پلیس تهران افزود: نظامی می‌تواند در عرصه بین المللی حرفی برای گفتن داشته باشد که بتواند امنیت داخلی را در بهترین شرایط خود اجرا کند.

حجاب و عفاف هویت اسلامی اصالت ایرانی

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی روزانه ١٠٠ ها هزار جانی و مجرم را دستگیر می‌کند، گفت: نیروی انتظامی برای مبارزه با مفسدان کلان اقتصادی، انضباط ترافیکی موفقیت‌های خوبی داشته و امنیت عمومی جامعه نیز جزو وظایف ما است.

سردار رحیمی اظهار داشت: گروه‌های سازمان یافته ای به ویژه در پایتخت فعالیت می‌کنند که امنیت اخلاقی را در جامعه بر هم بزنند اما آن‌ها غافل از این هستند که سربازان این ملت با تمام وجود پای اجرای قانون ایستاده اند.

وی با اشاره به اینکه نیروی‌های امنیت اخلاقی در بعضی موارد با دادن تذکر ده‌ها مورد فحاشی به آن‌ها می‌شود، گفت: امروز اقدامات ایجابی نیروی انتظامی ٩٠ درصد است و اقدامات سلبی ١٠ درصد از عمل‌های نیروی انتظامی را تشکیل می‌دهند.

این مقام ارشد انتظامی گفت: در نظام جمهوری اسلامی باید قوانین و مقررات رعایت شود به طور مثال اروپایی‌ها قانونی دارند که کارفرمایان وظیفه دارند کارکنان دارای حجاب را اخراج کنند و این جزء قانون آن هاست و ما هم می گویم افرادی که در جمهوری اسلامی زندگی می‌کنند باید قوانین را رعایت کنند.

رئیس پلیس پایتخت افزود: در شرایط سخت اقتصادی که دشمن ایجاد کرده است با مجاهدت نیروی انتظامی توانستیم امنیت داخلی و کشور را حفظ کنیم.

وی با اشاره به اینکه در بحث عفاف و حجاب ما به وظیفه قانونی خود عمل می‌کنیم و برخوردهای دوستانه و ایجابی در اولویت برنامه‌های سلبی است، گفت: زنان عفیف در جامعه ما کم نیستند و نمونه آن برگزاری مراسم پیاده روی نمادین اربعین در تهران است که از میدان امام حسین تا حرم حضرت عبدالعظیم زنان عفیف و با حجاب زیاد هستند.

منبع : خبرگزاری مهر