کد مطلب: 163218
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۷ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۸
معاون منابع انسانی قوه قضائیه با اشاره به تهیه متن طرح تسری فوق العاده خاص به کارکنان اداری قوه قضاییه گفت: این طرح از طریق نمایندگان به دست هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی رسیده است.
 

به گزارش ایران خبر، به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه؛ «امین حسین رحیمی»، معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضائیه، در جریان همایش سراسری قوه قضائیه که امروز برگزار شد به ارائه گزارشی از بررسی طرح تسری فوق‌العاده خاص به کارکنان اداری قوه قضائیه پرداخت و گفت: با توجه به مطالبه عمومی کارکنان اداری قوه قضائیه که در سفرهای استانی و مراجعات حضوری صورت می‌گرفت، ریاست قوه قضائیه دستور پیگیری طرح تسری فوق‌العاده خاص به کارکنان اداری قوه قضائیه را صادر کرده و در اولین جلسه شورای مشورتی سال ۱۴۰۰ به ما تاکید شد که هر کاری می‌توانیم برای ارتقای سطح معیشتی کارکنان دستگاه قضا انجام دهیم.

وی با بیان اینکه قوه قضائیه ۲.۹ درصد بودجه عمومی را در اختیار دارد و دولت هیچ‌گونه بودجه جدیدی برای هیچ کاری به دستگاه قضائی نمی‌دهد، گفت: پس از مشورت با معاون مالی و پشتیبانی قوه قضائیه و بررسی موضوع، مشخص شد که در صورت تصویب، دستگاه قضا مشکلی برای تأمین مالی این طرح ندارد.

معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضائیه با اشاره به تهیه متن طرح تسری فوق‌العاده خاص به کارکنان اداری قوه قضائیه با همکاری حجت الاسلام مصدق اظهار کرد: این طرح از طریق نمایندگان به دست هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی رسید و سپس به کمیسیون اجتماعی مجلس ارجاع شد.

معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضائیه با بیان اینکه دریافتی ۵۰ درصد از کارکنان اداری قوه قضائیه در سال ۹۹ کمتر از ۳ میلیون بود، گفت: ۳۰ درصد از این ۵۰ درصد کمتر از ۲ میلیون تومان دریافتی داشتند. به همین جهت، آیت الله رئیسی شخصاً به این موضوع ورود کرده و اولین جلسه شورای مشورتی سال ۱۴۰۰ را به این امر اختصاص داده و به معاونت‌های مربوطه تاکید شد که هر کاری می‌توانید برای ارتقا سطح معیشت و درآمد کارکنان اداری قوه قضائیه انجام دهید و وضعیت کنونی به هیچ وجه قابل قبول نیست.

رحیمی با بیان اینکه یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های آیت الله رئیسی در طول مدت ریاست دستگاه قضا، ارتقا سطح معیشتی کارکنان قوه قضائیه بوده است، گفت: مطمئن هستم که رئیس جدید قوه قضائیه نیز ریل گذاری آیت الله رئیسی برای ارتقا سطح معیشتی کارکنان دستگاه قضا را دنبال خواهد کرد.

معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضائیه در پایان از رؤسای کل دادگستری استان‌ها خواست که نمایندگان استان خود را نسبت به مقوله ضرورت افزایش سطح معیشتی کارکنان دستگاه قضا توجیه و قانع کنند.

منبع : خبرگزاری مهر