کد مطلب: 161235
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۴
باوجود تکذیب پیامکی جعلی که بر لزوم ثبت نام تمامی سالمندان و… برای دریافت نوبت اخذ واکسن اما مدیرکل سلامت شهرداری تهران از ادامه حضور شهروندان برای ثبت نام در سراهای محله خبر داده است.
 

به گزارش ایران خبر، از هفته گذشته پیامکی مبنی بر لزوم ثبت نام تمامی سالمندان (افراد بالای شصت سال) و بیماران خاص و قلبی و… برای دریافت نوبت اخذ واکسن در مراکز بهداشتی محلات در شبکه‌های مجازی دست به دست می‌شود.

رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت نسبت به این خبر واکنش نشان داده و گفت: پیامک ارسالی به برخی شهروندان برای ثبت درخواست واکسن، ساختگی است و صحت ندارد.

تبریزی با بیان اینکه مشخصات اغلب سالمندان در پرونده الکترونیک سلامت وجود دارد و بر اساس آن زمان واکسیناسیون را از طریق پایگاه‌های سلامت شهر و روستا اطلاع می‌دهیم، ادامه داد: زمانبندی دقیق واکسیناسیون سالمندان بر اساس سند ملی واکسیناسیون خواهد بود و کسانی که اصلاً در پرونده الکترونیک سلامت ثبت نیستند هم با مراجعه به مراکز بهداشت می‌توانند در فاز دوم واکسیناسیون قرار گیرند.

حالا با گذشت چند روز از تکذیب این خبر جعلی زینب نصیری مدیرکل سلامت شهرداری تهران با اشاره به اینکه این پیامک جعلی حدود یک هفته پیش ارسال شده و بلافاصله هم از سوی مسئولان امر تکذیب شده است، گفت: با این وجود در دو روز اخیر افرادی به سرای محلات یا پایگاه‌های بهداشت برای ثبت‌نام دریافت واکسن مراجعه کردند و پایگاه‌های بهداشت نیز با جمعیتی مواجه شدند که نمی‌دانستند، چرا به مراکز مراجعه کرده‌اند.

وی گفته است: شهرداری ۸۵ پایگاه سرای محلات را در اختیار پایگاه‌های بهداشت گذاشته است که طرح شهید سلیمانی در آن‌ها اجرا می‌شود. تنها کار مشترک شهرداری با مجموعه وزارت بهداشت در سطح محلات طرح شهید سلیمانی است که هیچ ارتباطی با واکسن ندارد.

منبع : خبرگزاری مهر