کد مطلب: 151012
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۸
سخنگوی سازمان حفظ نباتات کشور با بیان اینکه تا به امروز در سطحی بالغ بر ۳۹۲هزار و ۴۴۲هکتار با آفت ملخ صحرایی مبارزه شده است، گفت: در هفته اخیر نسبت به هفته‌های گذشته با کاهش هجوم ملخ صحرایی مواجه شده‌ایم، اما احتمال اینکه دوباره هجوم ملخ‌ها تشدید شود، وجود دارد.
 
به گزارش ایران خبر، سیدمحمدرضا میر در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه ۸ استان کشور درگیر مبارزه با آفت ملخ صحرایی هستند، اظهار کرد: تا به امروز در سیستان و بلوچستان در سطحی بالغ بر ۱۷۹هزار و ۲۵۶هکتار، در استان هرمزگان ۶۹ هزارو۴۵۰ هکتار، بوشهر ۴۲ هزار و ۸۰۵ هکتار، جنوب کرمان ۳۸هزار و ۷۲۲ هکتار، فارس ۳۰هزار و ۸۰۵ هکتار، خراسان جنوبی ۲۴ هزار و ۲۸۲ هکتار، شمال کرمان 1100 هکتار و در خراسان رضوی ۵ هکتار علیه آفت ملخ صحرایی مبارزه شده است.

وی با اشاره به اینکه در مجموع در سطحی بالغ بر ۳۹۲هزارو ۴۴۲هکتار تا به امروز با آفت ملخ صحرایی مبارزه شده است،‌ اظهار کرد: این آفت تاکنون هیچ خسارتی به باغات و مزارع وارد نکرده است. یعنی ممکن است وارد مزارع و باغات شده باشد اما به محض ورود با آنها مبارزه شده است.

سخنگوی سازمان حفظ نباتات تصریح کرد: پیش بینی می‌کنیم سطح مبارزه تا یک میلیون هکتار ادامه یابد و بیشترین سطح مبارزه نیز در استان سیستان و بلوچستان بوده است.

میر با اشاره به اینکه در هفته جاری مقدار ریزش این آفت کاهش یافته است، گفت: در هفته اخیر نسبت به هفته‌های گذشته با کاهش هجوم ملخ صحرایی مواجه شده‌ایم، اما احتمال اینکه دوباره هجوم ملخ‌ها تشدید شود، وجود دارد.

 

منبع : خبرگزاری ايسنا