کد مطلب: 127056
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۶
مدیرکل بهزیستی البرز با اشاره به این‌که جمعیت سالمندی در کشور در حال افزایش است، گفته، برآورد می‌شود تا 30 سال آینده 25 درصد جمعیت ایران را سالمندان تشکیل دهند.
 
به گزارش ایران خبر، اسدالله حیدری در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: به طور میانگین ۱۰ درصد جمعیت استان‌های کشور سالمند هستند ولی آمار جمعیت سالمند در البرز به مراتب از میانگین کشوری پایین‌تر است. در حال حاضر ۵.۶ درصد از جمعیت البرز را افراد سالمند تشکیل داده که با این اوصاف می‌توان گفت استان ما در مقایسه با سایر استان‌های کشور جوان است.

وی افزود: البرز حدوداً ۱۶۰ هزار سالمند دارد که ۳۵۰۰ نفر از آنها تحت پوشش بهزیستی هستند که از این تعداد ۱۲۵۰ نفر در مراکز اقامتی این نهاد نگهداری می‌شوند.

مدیرکل بهزیستی البرز عنوان کرد: باید از حالا برای ارائه خدمات رفاهی، معیشتی و اقتصادی این جمعیت برنامه‌ریزی کرد در غیر این صورت طی سال‌های آینده با بحران جدی در این حوزه مواجه خواهیم شد. بدون شک باید از همین حالا به فکر افزایش تعداد خانه‌های امید ویژه سالمندان، ساخت باشگاه‌های ورزشی و فضاهای تفریحی و فرهنگی خاص این جمعیت در استان باشیم.

این مسئول بیان کرد: باید شرایط تردد در شهر را برای جمعیت مسن استان هموار کنیم و سیستم حمل و نقل عمومی مثل اتوبوس و تاکسی ویژه در اختیار آنان قرار دهیم. در حال حاضر امید به زندگی مردان در استان ۷۸ و زنان ۸۰ سال است که می‌توان با راهکارهایی این امید را افزایش داد.

منبع : خبرگزاری ايسنا