کد مطلب: 189048
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۷:۱۱
رئیس مرکز تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی کشور گفت: از طریق سامانه مودیان، بیش از ۳۹۶ هزار اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده زمستان ۱۴۰۲ دریافت شده است.
 
- اخبار اقتصادی -

به گزارش ایران خبر، مهدی موحدی بک نظر رئیس مرکز تنظیم مقررات نظام پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان سازمان امور مالیاتی کشور اظهار داشت: برای نخستین بار در کشور اظهارنامه پیش فرض مالیات بر ارزش افزوده زمستان 1402 از طریق سامانه مودیان تولید شد که علی رغم جدید بودن موضوع، بیش از 396 هزار اظهارنامه از سوی مودیان اصلاح و عودت شد که به لحاظ تعداد، نسبت به دوره مشابه سال قبل 6 درصد رشد داشته است.

وی میزان مالیات اظهارنامه‌های ابرازی را بیش از 8 هزار میلیارد تومان برآورد کرد و گفت: بیش از 40 درصد کل فروش ابرازی مؤدیان در اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره زمستان 1402 به صورتحساب الکترونیکی نوع 1 و 2 مستند شده که ارزش ریالی آن بیش از 5.5 هزار میلیارد تومان است..

موحدی بکنظر افزود: بیش از 33 درصد کل خرید ابرازی مؤدیان در اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره زمستان 1402 به صورتحساب الکترونیکی نوع 1 و 2 مستند شده که ارزش ریالی آن بالغ بر 2.7 هزار میلیارد تومان است.

رئیس مرکز تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی کشور خاطرنشان کرد: در مجموع 23 درصد اظهارنامه‌های این دوره فاقد صورتحساب خارج از سامانه مودیان هستند.

منبع : تسنیم