کد مطلب: 189042
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۲:۱۹
سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: تا کنون ۲۵ نفر به ستاد انتخابات کشور مراجعه کرده‌اند که هیچکدام دارای شرایط لازم برای ثبت نام نبوده‌اند.
 
به گزارش ایران خبر، - اخبار سیاسی -

محسن اسلامی سخنگوی ستاد انتخابات کشور در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، درباره روند ثبت داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری گفت: فرآیند انتخابات ریاست جمهوری از روز دهم خرداد ماه با آغاز ثبت نام از داوطلبان آغاز شده است.

وی افزود: ثبت نام داوطلبان انتخابات از روز دهم تا روز چهاردهم خردادماه همه روزه از ساعت 8 الی 18 ادامه دارد و تنها از کسانی که بر اساس اطلاعیه شماره یک ستاد انتخابات واجد شرایط لازم باشند ثبت نام بعمل می‌آید.

اسلامی ادامه داد: بر همین اساس امروز 25 نفر به ستاد انتخابات مراجعه کردند اما به دلیل آنکه فاقد شرایط لازم بودند از آنها ثبت نام بعمل نیامد. اما داوطلبانی که دارای شرایط لازم باشند پس از مراجعه به ستاد و کنترل مدارک آنها به سالن ثبت نام هدایت شده پس از تکمیل فرم مشخص شده و تحویل مدارک که فرآیند آن تقریبا 50 دقیقه زمان می‌برد ثبت نام آنها قطعی شده و مشخصات آنها به صورت الکترونیک برای احراز صلاحیت به شورای نگهبان ارسال می‌شود تا در یک بازه هفت روزه صلاحیت داوطلبان را بررسی کند. لذا 22 خرداد اسامی نهایی کاندیداهای ریاست جمهوری اعلام می‌شود.

سخنگوی ستاد انتخابات کش تصریح کرد: تا این ساعت هیچ داوطلب واجد شرایطی برای ثبت نام به ستاد انتخابات مراجعه نکرده است. در صورتیکه در روزهای آخر با ازدیاد داوطلبان مواجه باشیم و نیاز به تمدید ساعت ثبت نام باشد هماهنگی‌های لازم را با شورای نگهبان انجام خواهیم داد.

منبع : تسنیم