کد مطلب: 189032
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۰۹:۵۱
قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۱۶ سنت معادل ۰.۱۹ درصد افزایش به ۸۴ دلار و ۳۸ سنت رسید.
 
- اخبار اقتصادی -

به گزارش ایران خبر، به نفس رویترز، قیمت نفت در روز چهارشنبه با پیش بینی ادامه طرح کاهش تولید ائتلاف اوپک پلاس در اجلاس روز یکشنبه افزایش یافت. از طرف دیگر انتظار می‌رود مصرف سوخت با آغاز فصل پر مصرف تابستان افزایش یابد.
قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 16 سنت معادل 0.19 درصد افزایش به 84 دلار و 38 سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با 24 سنت معادل 0.30 درصد افزایش 80 دلار و 7 سنت معامله می‌شود.
تاجران و تحلیلگران انتظار دارند سازمان کشورهای صادر کننده نفت و متحدانش در ائتلاف اوپک پلاس کاهش تولید داوطلبانه 2.2 میلیون بشکه خود را تمدید کنند.

مصوبه جدید برای افزایش ظرفیت تولید نفت ایران
اعتراف امریکا به ناکارآمدی تحریم‌ها دربرابر صادرات نفت ایران


تعطیلات روز دوشنبه در آمریکا آغاز فصل پرمصرف مسافرت‌ها در این کشور به عنوان بزرگترین مصرف‌کننده نفت دنیا بوده است. بنابراین ادامه کاهش تولیدها از قیمت نفت حمایت خواهد کرد.
تشدید جنگ در نوار غزه به دنبال پیشروی تانک‌های رژیم صهیونیستی در رفح هم از قیمت نفت در بحبوحه نگرانی نسبت به گسترش درگیری در خاورمیانه حمایت کرده است.
انتظار می‌رود ذخایر نفت خام آمریکا حدود 1.9 میلیون بشکه طی یک هفته گذشته کاهش یافته باشد.
سرمایه‌گذاران همچنین منتظر اطلاعات تورم آمریکا هستند که قرار است این هفته منتشر شود و سرنخ‌های بیشتری در مورد کاهش نرخ بهره فدرال رزرو ارائه دهد که می‌تواند خبر خوبی برای قیمت نفت باشد.
شاخص هزینه کرد مصرف شخصی در آمریکا که شاخص مورد علاقه فدرال رزرو برای تعیین نرخ تورم است این هفته منتشر خواهد شد. تخمین زده می‌شود این شاخص در ماه آوریل تغییری نسبت به ماه گذشته نداشته باشد.
50

منبع : تسنیم