کد مطلب: 188258
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۲۷
چه موضوعات و صنایعی از نگاه رهبر انقلاب در بازدید از نمایشگاه توانمندی های تولید کشور اهمیت بیشتر داشتند؟
 
به گزارش ایران خبر، مستند پرچمداران تولید داخلی که از تلویزیون پخش شد و گزیده ای از دیدار با رهبر انقلاب از نمایشگاه توانمندی های جمهوری اسلامی و سخنرانی در جمع صنعتگران چند نکته داشت.

اول اهمیت دادن مقام معظم رهبری به موضوع تولید داخلی و بازدید دو روزه از این نمایشگاه و سخنرانی در جمع فعالان تولید کشور.

دوم اهمیت دادن رهبر انقلاب و وبگاه رسمی ایشان به موضوعاتی مثل تجهیزات بیمارستانی، خودروسازی، پتروشیمی و شرکت های کوچک . به عنوان نمونه وبگاه رسمی ایشان به ۴ نمونه به صورت ویژه پرداخت و حتی در رسانه ملی هم چندین بار پخش شد. مثلا پرداخت وام بانکی به شرکت های کوچک بخش خصوصی که رهبر انقلاب فرمودند: «وام ها و حمایت ها باید برسد به شرکت های کوچک بخش خصوصی ، این عدالت نیست » در پاسخ به خواسته آقای محمد علی رستگار.

و گلایه رهبر انقلاب از ورود دولت به حوزه هایی که بخش خصوصی در آن فعال است خصوصاً تجهیزات بیمارستانی در پاسخ به در خواست آقای عبدالرضا یعقوب زاده و موضوع نفت و پتروشیمی که رهبر انقلاب فرمودند «یک شرکت خارجی می آید مجوزش ظرف ۳-۴ ماه انجام میشود ولی صدور مجوز شرکت داخلی باید ۳ سال طول بکشد »در پاسخ به خواسته آقای احمد مهدوی صنف کارفرمایی صنعت پتروشیمی و موضوع خودروسازی و دستور رهبر انقلاب به دولت مبنی بر واگذاری شرکت هایی که دولت در آنها سهم ناچیز دارد به سهامداران آن شرکت ها و  اشاره به سهم ۵ درصدی دولت در ایران خودرو و اداره آن توسط دولت در پاسخ به خواسته آقای حمید کشاورز موسس شرکت کروز.

سوم  مشخص شد که هرکدام از این افراد و یا صنایع با یک ظرافت و دلایل خاص یا دعوت شده بودن و یا در پایگاه اطلاع رسانی رسمی مقام معظم رهبری ضریب اهمیت داده شدند.