کد مطلب: 186446
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۲۸
جانشین پلیس راهور فراجا گفت: بیش از ۸۰ درصد از ترددهایی که ثبت شده تا به امروز با وسیله‌های شخصی انجام شده و الباقی به وسیله ناوگان‌های عمومی کشور بوده است.
 

به گزارش ایران خبر، سردار سید تیمور حسینی اظهار داشت: زائرین در چند روز گذشته از مرزها برای راهپیمایی و شرکت در مراسم اربعین و خارج شدند در حال بازگشت به کشور هستند؛ بیشتر ترددها در این ایام متمرکز بر بازگشت زائران از مرزهای ۶ گانه است.

وی افزود: بر اساس آمار بالغ بر ۵۰ درصد از زائرانی که از کشور خارج شدند به کشور بازگشتند، البته همچنان تعدادی از هموطنان در حال مراجعه به مرزها و خروج از کشور هستند.

سردار حسینی بیان داشت: آنچه در این روزها محور عملیات و مأموریت پلیس راهور است مدیرت بازگشت زائران در مسیرهایی که منتهی می‌شود به استان‌های مختلف کشور است.

وی گفت: از ابتدا توصیه داشتیم که به دلیل محدودیت ناوگان عمومی مردم از وسیله نقلیه شخصی استفاده کنند و از این جهت به دلیل اینکه اغلب رانندگان بعد از چندین روز پیاده روی و نداشتن خواب و استراحت کافی خیلی شرایط مناسبی برای رانندگی ندارند.

سردار حسینی افزود: بیش از ۸۰ درصد از ترددهایی که ثبت شده تا به امروز با وسیله‌های شخصی انجام شده و الباقی به وسیله ناوگان‌های عمومی کشور بوده است.

وی گفت: در طول مسیر از پایانه‌های مرزی ۶ گانه چندین نقطه برای استراحت پیش بینی شده همچنین توصیه می‌کنیم به هموطنانی که وارد کشور می‌شوند قبل از اینکه سفرشان را آغاز کنند به سمت استان خودشان حتماً استراحت کافی داشته باشند و از عجله شتاب بی مورد پرهیز کنند و در طول مسیر با رعایت قوانین و مقررات به سلامت به مقصد برسند.

منبع : خبرگزاری مهر