کد مطلب: 185592
 
تاریخ انتشار : شنبه ۷ مرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۲۶
فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان از انهدام دو باند قاچاق مسلح مواد مخدر با کشف یک تن و ۱۳۹ کیلو گرم انواع مواد افیونی در عملیات مقتدرانه پلیس استان خبر داد.
 

به گزارش ایران خبر، سردار دوستعلی جلیلیان فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان بیان داشت: مأموران پلیس مبارزه با موادمخدر استان سیستان و بلوچستان با انجام اقدامات گسترده اطلاعاتی به سرنخ‌هایی از حمل محموله‌های سنگین مواد مخدر توسط اعضای دو باند مسلح و سازمان یافته که قصد انتقال از شهرستان‌های شمالی و جنوبی استان به مرکز کشور را داشتند، به دست آوردند.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان، افزود: تیم‌های اطلاعاتی و عملیاتی پلیس با کنترل تحرکات، سرانجام اعضای این باندهای مسلح را که با ۵ دستگاه خودرو سواری در حال جابه جایی محموله سنگین مواد مخدر در مرکز استان و محورهای فرعی شهرستان‌های " ایرانشهر و زابل " بودند، شناسایی و تحت نظر قرار دادند.

سردار جلیلیان تصریح کرد: در چند عملیات جداگانه مأموران پلیس با سوداگران مواد افیونی به صورت مسلحانه درگیر شدند که پس از آنکه قاچاقچیان خود را در محاصره پلیس دیدند با تیراندازی به سمت مأموران قصد فرار داشتند که بر اثر آتش پرحجم تکاوران پلیس، عرصه را برخورد تنگ دیدند و با رها کردن خودروها به سمت ارتفاعات منطقه متواری شدند.

این مقام ارشد انتظامی استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: در این عملیات‌ها، با اقدام ضربتی جان برکفان پلیس مبارزه با مواد مخدر در استان و شهرستان‌های مذکور با درگیری‌های مسلحانه ۶ سوداگر مرگ از اعضای دو باند دستگیر و ۵ دستگاه خودرو سواری پژو و تویوتا نیز متوقف شد.

سردار جلیلیان خاطرنشان کرد: مأموران پلیس در بازرسی از خودروهای توقیفی، یک تن و ۱۳۹ کیلوگرم انواع مواد افیونی شامل ۷۷۵ کیلوگرم تریاک و ۲۶۴ کیلوگرم شیشه و ۱۰۰ کیلو گرم هروئین را کشف کردند.

فرمانده انتظامی استان با اشاره به ادامه تحقیقات برای شناسایی و دستگیری دیگر اعضای متواری این دو باند در دستور کار است از شهروندان خواست هرگونه اخبار و اطلاعات در رابطه با فعالیت باندها و فروشندگان مواد مخدر را سریعاً به مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ اطلاع رسانی کنند تا پلیس در کمترین زمان ممکن با سوداگران مرگ و مخلان نظم و امنیت برخورد قاطع کند.

منبع : خبرگزاری مهر