کد مطلب: 185516
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۲۴
رئیس سازمان هواپیمایی کشور گفت:۱۴۲۰ پرواز رفت و برگشت از کشور به سمت سرزمین وحی برقرار بود که تا دوم مردادماه تمامی حجاج به کشور باز می گردند.
 

به گزارش ایران خبر، حج تمتع امسال بدون محدودیت کرونایی با حضور بیش از ۲ میلیون زائر از کشورهای مختلف برگزار شد و ایران با ۸۷ هزار و ۵۵۰ زائر، در رتبه ششم بیشترین سهمیه زائرانِ خارجیِ حج تمتع قرار داشت و نخستین گروه خادمان و عوامل زائران ایرانی نیز از ۳۰ اردیبهشت عازم سرزمین وحی شدند.

تا پایان روز ۲۹ تیر بیش از ۸۴ درصد از زائران ایرانی از طریق دو فرودگاه جده و مدینه به استان‌های مختلف کشور منتقل می‌شوند. با انجام ۳۲۰ پرواز از این دو فرودگاه (۱۵۵ پرواز از فرودگاه مدینه و ۱۶۵ پرواز از فرودگاه جده) تاپایان روز پنج شنبه ۷۳ هزار و ۸۲۲ نفر از حجاج و عوامل به ایران بازگشتند که شامل ۳۴/۸۴ درصد از سهمیه حجاج ایرانی در حج تمتع ۱۴۰۲ می‌شود.

با پیگیری‌های خبرنگار راه و مسکن مهر از محمد محمدی بخش، رئیس سازمان هواپیمایی کشور مشخص شد بازگشت حجاج ایرانی به کشور که از روز ۱۳ تیر آغاز شده همچنان ادامه دارد و روز دوم مرداد آخرین گروه از زائران و عوامل اجرایی از طریق فرودگاه مدینه به کشور باز خواهند گشت.

وی افزود: ۱۴۲۰ پرواز رفت و برگشت از کشور به سمت سرزمین وحی برقرار بود که شامل زائران و عوامل اجرایی به سرزمین وحی اعزام شدند که پس از انجام اعمال و مناسک خود از روز ۱۳ تیر بازگشت به کشور را آغاز کردند و روز دوم مرداد آخرین پرواز از فرودگاه مدینه به مقصد فرودگاه امام خمینی (ره) انجام خواهد شد و تا به امروز ۹۰ درصد حجاج بازگشته‌اند.

منبع : خبرگزاری مهر