کد مطلب: 185427
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ تير ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۵۵
یزد- کارگروه مدیریت بحران استان یزد در حالی نسبت به کاهش آسیب های ناشی از هشدار نارنجی هواشناسی در یزد اقدام کرد که بسیاری از استان ها در این وضعیت به تعطیلی کشیده شد.
 

به گزارش ایران خبر، کارگروه مدیریت بحران استان یزد با توجه به هشدار نارنجی اداره کل هواشناسی از گروه‌های حساس شامل زنان باردار، کودکان و بیماران قلبی و تنفسی خواست: از فعالیت فیزیکی خارج از منزل در روز ۲۸ تیرماه خودداری کنند.

اولین کارگروه شرایط اضطرار گردوغبار در پی صدور هشدار نارنجی اداره کل هواشناسی استان مبنی بر احتمال وقوع وزش باد شدید و ایجاد پدیده گرد و غبار به ریاست مدیر کل مدیریت بحران تشکیل شد و برای امشب و فردا تصمیماتی گرفته شد.

از مهمترین تصمیمات این کارگروه پرهیز گروه‌های حساس زنان باردار، کودکان و بیماران تنفسی و قلبی از هرگونه فعالیت فیزیکی خارج از منزل، آماده باش تمامی دستگاه‌های امدادی از جمله پلیس راه، هلال احمر، اورژانس و راهداری در شهرستان‌های اردکان، میبد، اشکذر، زارچ، یزد، مهریز، بافق و بهاباد است.

محدودیت فعالیت کارگاه‌های شن و ماسه، سنگ شکن‌ها، اطلاع رسانی توصیه‌های بهداشتی به خصوص به بیماران قلبی و تنفسی و لغو مأموریت‌های غیرضروری از دیگر مصوبات این کارگروه است.

منبع : خبرگزاری مهر