کد مطلب: 185175
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ تير ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۱۱
نتایج امتحانات نهایی دانش‌آموزان امروز اعلام می‌شود، اما اگر فردی به نمره خود اعتراض بود چگونه باید اقدام کند.
 
- اخبار اجتماعی -

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، نتایج امتحانات نهایی دانش‌آموزان امروز اعلام می‌شود، دانش‌آموزان برای دریافت کارنامه باید به مدرسه محل تحصیل خود مراجعه کنند؛ اما اگر دانش‌آموزی به نمرات خود اعتراض داشت باید چه روندی را طی کند؟

به گفته مسئولان وزارت آموزش و پرورش، دانش‌آموزان در صورت مشاهده کارنامه اگر به نمره خود اعتراض داشتند می‌توانند در مدرسه اعتراض را ثبت کنند اما دقت داشته باشند اگر مطمئن هستند که نمره بالاتری می‌گیرند، اعتراض خود را ثبت کنند چون لزوماً ثبت اعتراض و تصحیح مجدد برگه امتحانی به منزله افزایش نمره نیست.

نمرات امتحانات نهایی فردا اعلام می‌شود

پس از ثبت اعتراض توسط دانش‌آموز، برگه امتحان برای تصحیح به مصحح چهارم ارسال می‌شود و نمره اعلام شده توسط او به عنوان نمره نهایی ثبت می‌شود.

فرآیند رسیدگی به اعتراضات از امروز یکشنبه 18 تیر 1402 آغاز می‌شود و تا روز سه‌شنبه 20 تیر اعتراضات دانش‌آموزان دریافت می‌شود و بعد از آن به هیچ درخواستی رسیدگی نخواهد شد، همچنین فرصت ثبت اعتراض اصلاً تمدید نمی‌شود.

طبق اعلام مسئولان وزارت آموزش و پرورش، فعلاً امکان مشاهده برگه‌های امتحانی تصحیح شده توسط توسط دانش‌آموزان وجود ندارد اما در سال‌های آینده این موضوع جزو برنامه‌های مدنظر است تا دانش‌آموزان بتوانند به صورت الکترونیک، برگه امتحانی تصحیح شده را مشاهده کنند.

به گفته عبدالرسول پورعباس؛ رئیس سازمان سنجش آموزش کشور، نتایج امتحانات نهایی باید تا پایان تیر ماه برای اعمال در پذیرش دانشگاه‌ها به این سازمان ارسال شود.

با این حال محسن زارعی؛ رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش، ارسال سوابق تحصیلی به سازمان سنجش تا بازه زمانی پایان تیرماه را به حجم اعتراضات دانش‌آموزان به نمرات مرتبط می‌داند و می‌گوید: اگر نیاز به فرصت بیشتری برای اعلام سوابق تحصیلی باشد با سازمان سنجش هماهنگ خواهیم شد.

منبع : تسنیم