کد مطلب: 184692
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۳۹
فرمانده انتظامی تهران بزرگ از کشف بیش از ۱۵۰۰ دستگاه کامپیوتر خودروخبر داد.
 

به گزارش ایران خبر، سردار عباسعلی محمدیان سردار فرمانده انتظامی تهران بزرگ در حاشیه طرح تشدید برخورد با سارقان و اموال مسروقه گفت: طی این هفته در ۴ روز در طرح برخورد با مالخران و سارقان بیش از ۱۵۰۰ دستگاه کامپیوتر خودرو و بیش ۳۰۰ انواع گوشی کشف و ضبط شده است.

وی افزود: از این تعداد ۲۲۰ گوشی هوشمند که بسته بندی شده بودند تا در داخل خودرو جاسازی و از کشور خارج شود، نیز کشف شد.

محمدیان بیان داشت: همه کسانی که در بسته بندی و برنامه ریزی برای خروج اموال مسروقه مشارکت داشته‌اند همراه سارقان دستگیر شدند.

سردار فرمانده انتظامی تهران بزرگ اظهارداشت: ما به مردم تهران قول توقف چرخه سرقت داده‌ایم که یکی از اعضای این چرخه مالخران هستند که بخش زیادی از آنها اموال در قالب دست دوم یا نو با مارک‌های جعلی به فروش می‌رسد.

وی خاطرنشان کرد: همکاران با اقدامات پیچیده پلیسی و فنی باید مالباختگان را شناسایی کنند که در این طرح حدود ۳ یا ۴ هزار مالباخته به مالشان می رسند.

وی در خصوص مالباختگان گفت: حجم کشفیات زیاد است باید هر کدام از اموال را بر اساس اطلاعاتی که روی وسایل است و یا اعترافات سارقان بتوانیم به مال باختگان برگردانیم

محمدیان همچنین در مورد کسانی که اموال مسروقه خریداری می‌کنند، گفت: اگر اموالی بدون اطلاع پلیس و اسناد و مدارک باشد؛ این هشدار را می‌دهیم که اگر محرز شود که مال سرقتی است مالخر محسوب می‌شوند.

وی افزود: مجازات مالخران ۳ سال حبس است همچنین یک سابقه کیفری در پرونده آنان قرار می‌گیرد.

سردار محمدیان در ادامه از شهروندان تقاضا کرد که رفت و آمدهای مشکوک در همسایگی خود که احتمال دپوی اموال مسروقه در آن وجود دارد به پلیس اطلاع دهند.

منبع : خبرگزاری مهر