کد مطلب: 184407
 
تاریخ انتشار : جمعه ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۲۹
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۸ درصد افزایش به ۱۹۸۱ دلار و ۲۳ سنت رسید.
 
- اخبار اقتصادی -

 به گزارش ایران خبر، به نقل از رویترز، اطلاعات ضعیف اشتغال و تولید کارخانه‌ای در آمریکا احتمال توقف روند افزایش نرخ بهره بانک مرکزی این کشور را افزایش داده و ارزش دلار را پایین آورده است. بنابراین قیمت طلا در روز پنجشنبه به بالاتر از 2000 دلار رسید، اما بعد دوباره کاهش یافت.

 قیمت هر اونس طلا امروز با 0.18 درصد افزایش به 1981 دلار و 23 سنت رسید.

 شاخص دلار بیشترین افت یک‌روزه خود را از دهم مارس تجربه کرده و 0.7 درصد کاهش یافته است. این اتفاق پس‌از آن افتاد که اطلاعات صنعتی آمریکا نشان داد تعدیل نیروها در بخش‌های فناوری، خرده‌فروشی و خودرو در آمریکا در ماه گذشته افزایش یافته و استخدام به پایین‌ترین رقم از 2016 رسیده است‌ که می‌تواند سیاست‌های فدرال رزرو را تحت تأثیر قرار دهد.

قیمت جهانی طلا امروز 1402/03/10

 اظهارات پاتریک تیموتی هارکر، یکی از سیاست‌گذاران فدرال رزرو آمریکا و رئیس بانک فدرال رزرو فیلادلفیا مبنی‌بر لزوم توقف افزایش نرخ بهره هم یکی از دلایل کاهش ارزش دلار بوده‌است.

 بالا رفتن نرخ بهره هزینه نگه‌داری طلا به‌عنوان یک سرمایه غیر سودده را افزایش داده و تمایل برای آن را پایین می‌آورد. بنابراین توقف این روند به نفع طلاست.

 تمام چشم‌ها حداقل در بازار طلا به گزارش لیست حقوق‌بگیران بخش غیرکشاورزی آمریکا دوخته شده که قرار است امروز منتشر شود. اقتصاددان‌ها پیش‌بینی می‌کنند تعداد افراد این لیست 180 هزار نفر در ماه مه افزایش یافته باشد، درحالی‌که در ماه گذشته برابر با 253 هزار نفر بود. اگر آمار وزارت کار آمریکا پایین‌تر از 200000 باشد, همه‌چیز به ضرر دلار و به نفع طلا خواهد بود.

 قیمت نقره امروز با 0.39 درصد افزایش به 24 دلار و 8 سنت رسید و پلاتین با 0.06 درصد کاهش 1009 دلار و 14 سنت معامله می‌شود.

 انتهای خبر/69

منبع : تسنیم