کد مطلب: 184206
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۰:۰۷
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: همزمان با نمایشگاه کتاب، سامانه مجازی نیز فعال بود و بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار کتاب در این سامانه فروخته شد.
 

به گزارش ایران خبر، محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز (چهارشنبه ۳ خرداد) در حاشیه برگزاری جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران، گفت: شنبه شب نمایشگاه بین‌المللی کتاب به پایان رسید و اعداد بسیار خوبی از مشارکت، خرید کتاب و مهم‌تر از همه حضور مردم به ثبت رسیده است.

وی افزود: به لطف خدا یک نشاط بزرگ فرهنگی در کشور پدید آمد و به صورت همزمان با نمایشگاه، سامانه مجازی ما نیز فعال بود و بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار کتاب در سامانه مجازی فروخته شد. یعنی اگر کسی در دورترین نقطه کشور در روستایی در شهر کتاب تهیه می‌کرد، به راحتی به دستش می‌رسید.

وی افزود: در مجموع حدود ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار جلد کتاب در بخش حضوری و از طریق سامانه مجازی فروخته شده و مجموع فروش این دوره از نمایشگاه کتاب تهران بیش از ۴۰۱ میلیارد تومان بوده است.

اسماعیلی عنوان کرد: بعضی روزها بیش از یک میلیون نفر و در مجموع ۷ میلیون نفر از نمایشگاه بازدید کردند.

وزیر فرهنگ و ارشاد در ادامه از رهبر معظم انقلاب، رئیس جمهور، معاون اول رئیس جمهور و سایر مسئولان و مردم برای حضور و بازدید از نمایشگاه کتاب تهران قدردانی کرد.

وی در پاسخ به سوالی درباره شایعه اخیر ممنوع‌الکار شدن برخی هنرمندان حوزه موسیقی عنوان کرد: این موضوع را باید شبکه رسانه‌ای ما بررسی کند که چطور امکان دارد تصمیمی که گرفته نشده رسانه‌ای می‌شود! این موضوعات مقررات خاصی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دارد و بررسی آن بر اساس ترتیبات روشنی صورت می‌گیرد و اگر مشکلی باشد به افراد اعلام می‌شود.

اسماعیلی با انتقاد از فضاسازی رسانه‌ای بدون آنکه تصمیمی در این باره گرفته شده باشد، بیان کرد: در موضوعات اینچنینی مخفی‌کاری نداریم. دیروز از همه بخش‌ها خواسته شد که به شایعه‌سازی رسانه‌ای پایان دهند و اجازه ندهند که افرادی با انگیزه‌های مختلف، التهاب ایجاد کنند.

وی با اشاره به اینکه حوزه فرهنگ و هنر و رسانه قواعد روشنی دارد و متولی آن وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است؛ اظهار کرد: در این حوزه مثل هر صنف دیگری ممکن است افرادی تخلف کرده باشند که به آن رسیدگی می‌شود و جمع بندی آن به فرد اعلام می‌شود. این موضوعات جز شایعه‌سازی رسانه‌ای چیزی نیست و خبرسازی‌ها را از اساس رد می‌کنیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد: هنرمندان و اهالی فرهنگ این موارد را از طریق اعلام رسمی وزارتخانه و نهادهای متولی پیگیری کنند.

منبع : خبرگزاری مهر