کد مطلب: 184137
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۴۵
فرمانده کل سپاه با بیان اینکه سپاه همچنان ناشناخته است و سرّ قدرت سپاه هم در همین ناشناحتگی است، گفت: سپاه بلد است چگونه زیر دید و تیر دشمن قدرت بسازد.
 
- اخبار سیاسی -

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم، سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه امروز دوشنبه در مراسم رونمایی از مجموعه کتاب «سپاه در گذر زمان» طی سخنانی اظهار داشت: آیات زیادی در قرآن وجود دارد که حقیقت سپاه را معرفی می‌کنند و سپاه هم بر پایه همین آیات الهی شاکله خود را شکل داده است.

مجموعه کتاب 22 جلدی «سپاه در گذر انقلاب» با حضور سرلشکر سلامی رونمایی شد

وی افزود: سپاه از اساس بر سرشت تقوا شکل گرفته است و در این نهاد مردان پاکیزه‌ای حضور دارند.

سلامی ادامه داد: واقعیت این است که سپاه تجسم این آیات است که خداوند قومی را برای دفاع از دینش بر می‌گزیند که خود را در مقابل مردم متواضع می‌بینند اما در مقابل کفار سرسخت و نفوذ ناپذیرند.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: خود سپاه به نظر من محصول تجربیات دردناک تاریخ اسلام و بخش‌هایی از تاریخ ایران است. امام راحل به عنوان یک اعجاز ذهنی همه عبرتهای تاریخ اسلام را در نظر گرفت و به این نتیجه رسید که اسلامی وقتی جاری می‌شود که حکومت تشکیل شود و بدون حاکمیت نمی‌توان قوانین اسلامی را پیاده و عزت مسلمین را احیا کرد.

وی افزود: اسلام با قدرت می‌ماند و گسترش پیدا می‌کند و این قدرت خود نیازمند سازمان است. البته قدرت برخاسته از قلبها و ایمان حقیقی مد نظر ما است.

فرمانده کل سپاه گفت: ما برای از بین بردن سیطره مستکبران نیازمند قدرت هستیم و قدرت ضامن بقای ما است. ما به چشم دیده‌ایم که هیچ قدرت ضعیفی در جغرافیا جایگاهی ندارد و جهان امروز برای ضعفا جایگاهی وجود ندارد.

وی تصریح کرد: ساخت قدرت برای امت در عرصه سیطره مستکبران منطقی است که فلسفه اصلی وجودی سپاه را شکل می‌دهد. این هویت حقیقی سپاه است؛ نهادی که برمبنای سرشت تقوای الهی و ایستادگی در برابر دشمن شکل گرفته است.

سردار سلامی عنوان کرد: سپاه همیشه در قلب حوادث بوده است و خود یک تاریخ مجسم است. سپاه منظومه‌ای از افکار و قاعده‌ها برای رسیدن به اهداف متعالی و مقدس است. سپاه شکل سازماندهی شده‌ای از یک تفکر منحصر بفرد است.

فرمانده کل سپاه اظهار داشت: سپاه از هیبت ظاهری قدرتها نمی‌هراسد و در چشم سپاه هیچ قدرتی جز قدرت خداوند دیده نمی‌شود. سپاه تجسم این حقیقت است که کبریایی از آن خداست و همه مادون قدرت خدا تعریف می‌شوند. سپاه آموخته اول در قلب و ذهن پیروز بشود و بعد در میدان پیروز شود. سپاه سراسر فکر و اندیشه و قاعده است.

وی گفت: سپاه مانند آب جاری است. آب جاری همواره تغییر شکل می‌دهد اما ماهیت خود را از دست نمی دهد. سپاه نیز چنین است و سیالیت و بن بست شکنی از ویژگی‌های سپاه است.

سردار سلامی تاکید کرد: کسی که از چیزی نترسد می‌تواند بر آن غلبه کند. سپاه از ابتدا با قوی ترین قهرمانان قدرتمند جهانی روبرو شده است. سپاه در ابتدا با یک جنگ که دارای آرایش همه قدرتهای زمان بود، روبرو شد.

فرمانده کل سپاه گفت: اما سپاه اراده همه قدرتها را به اذن خداوند و حمایتهای امام و مردم و همکاری ارتش نوین که آن هم در جنگ متولد شد و شاخصه‌ای از یک قدرت جدید است؛ در هم شکست و دشمن در هاضمه سپاه هضم شد.

وی افزود: سپاه همچنان ناشناخته است و سرّ قدرت سپاه هم در همین ناشناحتگی است. هر اتفاقی می‌افتد خداوند راه غلبه را به سپاه یاد می‌دهد. اگر امروز در جنگ اقتصادی است سپاه برای این جنگ ساختار سازی می‌کند و اگر در میدان جنگ نیابتی وارد شود سپاه از دور قدرت می‌سازد. سپاه بلد است چگونه زیر دید و تیر دشمن قدرت بسازد و همواره یک قدرت جاری است.

فرمانده کل سپاه اظهار داشت: سپاه نهادی است که با زمان رشد می‌کند اما هندسه سپاه تغییر نمی‌کند و با‌ورها و ارزشهای سپاه ثابت می‌ماند.

سلامی تاکید کرد: سپاه در جاری کردن اوامر نائب امام زمان موفق بوده است و برای همین هم همیشه موفق بوده است. سپاه در سپهر هدایت یک ستاره می شناسد و آنهم ولایت است. سپاه در این مسیر آموخته است باید تحت تعلیم و هدایت باشد تا موفق باشد اما تا تحقق وعده‌ها از پا نمی نشیند و در سپاه امید موج می زند. سپاه مجمع نا امیدان نیست بلکه سپاه مامن امیدواران است.

وی در پایان گفت: سپاه از آرمانهای خود جدا نشده اما ابزارهای آن مدرن‌تر شده است. اما نیروی انسانی مهمترین رکن قدرت سپاه است. آنچه به آن تکیه می‌کنیم ایمان الهی فرزندان این ملت است.

منبع : تسنیم