کد مطلب: 183609
 
تاریخ انتشار : جمعه ۸ ارديبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۱۱
اهواز- معاون اجرایی رئیس‌جمهور گفت: ارزیابی عملکرد مدیران خوزستان در دیدارهای مردمی انجام و با مشورتی که با استاندار صورت گرفت، در مرحله اول ۱۵ مدیر استان تغییر می کنند.
 

به گزارش ایران خبر، محسن منصوری شامگاه جمعه در نشست مشترک شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان خوزستان با حضور رئیس‌جمهور اظهار کرد: در دور اول سفر استانی هیئت دولت به خوزستان مصوبات خوبی صورت گرفت که بیش از هشت هزار میلیارد تومان تأمین اعتبار شد.

وی با اعلام اینکه تحولات در حوزه‌های آب - فاضلاب و انرژی خوزستان را از مهم‌ترین دستاوردهای دور اول سفر استانی هیئت دولت به استان به شمار می‌رود، افزود: بخشی از این طرح‌ها توسط رئیس‌جمهور و برخی دیگر توسط مسئولان ارشد ملی افتتاح شدند.

منصوری ادامه داد: در دور دوم سفر استانی هیئت دولت به خوزستان تقریباً همه اعضای دولت در استان حضور پیدا کردند؛ البته برخی از وزیران از روز چهارشنبه به خوزستان آمدند و در شهرستان‌های مختلف حضور یافته و مسائل و مشکلات را بررسی کردند.

وی با تاکید بر اینکه گزارش مکتوب مشکلات، معضلات، مطالبات خوزستان به رئیس‌جمهور ارائه می‌شود، عنوان کرد: در دور دوم سفر استانی هیئت دولت به خوزستان تمرکز اصلی و اولیه روی پیگیری مصوبات دور اول سفرها بود.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور افزود: با عنایت به تأکید رئیس‌جمهور در دور دوم سفر استانی هیئت دولت به خوزستان، در مجموع ۲۳۰ طرح و مصوبه با اعتبار حدود ۱۸ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده که همه طرح‌های جدید و جدا از تعهدات سفر اول است.

منصوری توضیح داد: از ۱۸ هزار میلیارد تومان اعتبارات سفر دوم هیئت دولت به خوزستان، ۱۰ هزار میلیارد تومان را سازمان برنامه بودجه متعهد شده و پنج هزار میلیارد تومان سهم حوزه نفت و خانواده انرژی است و حدود سه هزار میلیارد تومان از سوی دیگر دستگاه‌ها پرداخت می‌شود.

وی تاکید کرد: ۱۵ هزار میلیارد تومان نیز تسهیلات برای خوزستان در نظر گرفته شده تا در حوزه‌های مختلف تولیدی به بنگاه‌های اقتصادی پرداخت بشود؛ همچنین تعهدات لازم به بانک‌های استان اعلام شده تا برای رونق و رشد تولید در این زمینه اقدام کنند.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور تصریح کرد: عدد قابل‌توجهی برای سرمایه‌گذاری‌های اقتصادی در خوزستان انجام می‌شود که بخشی از آنها در قالب تفاهم‌نامه و طرح رونمایی شد؛ پیش‌بینی شده که با اجرای ۹۵ طرح به میزان ۶۸۹ همت سرمایه‌گذاری در این زمینه انجام شود.

وی گفت: ارزیابی عملکرد مدیران استان خوزستان در دیدارهای مردمی انجام شد و با مشورتی که با استاندار صورت گرفت، در مرحله اول ۱۵ مدیر استان جای خود را به دیگر مدیران می‌دهند و تا امروز سه مدیر تغییر کرده و مابقی هم در روزهای آینده عوض می‌شوند.

منبع : خبرگزاری مهر