کد مطلب: 183594
 
تاریخ انتشار : جمعه ۸ ارديبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۱۷
دشت آزادگان- سرپرست وزارت جهاد کشاورزی، حمایت از تولید را خط قرمز این وزارتخانه اعلام کرد و گفت: اولویت اول و آخر ما تولید گندم در داخل کشور است.
 

به گزارش ایران خبر، سید محمد آقامیری ظهر امروز جمعه با حضور در جمع مردم شهرستان دشت آزادگان و هویزه عنوان کرد: وظیفه داریم از طرف هیئت دولت مشکلات این منطقه و کشاورزان را در همه ابعاد بررسی، جمع بندی و در نهایت به محضر ریاست جمهوری برسانیم و ضمن ارائه راه کار، تلاش کنیم تا این مشکلات و مسائل مرتفع شوند.

وی ادامه داد: اگر قیمت جهانی گندم مجانی هم باشد، تا زمانی که تولید گندم را در داخل کشور داشته باشیم و در راستای حمایت از تولید کنندگان در همه حوزه‌ها، واردات نخواهیم داشت، حتی اگر قیمت داخلی گندم بیشتر قیمت جهانی باشد.

وی افزود: تا زمانی که دچار کمبود محصول نشویم، اجازه واردات هیچ محصولی در حوزه کشاورزی و سایر کالاها را نخواهیم داد.

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی عنوان کرد: به دلیل اشتغال، همت و عشق به تولید محصولات کشاورزی، اجازه واردات گندم را نخواهیم داد زیرا اولویت اول و آخر ما تولید گندم در داخل کشور است.

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه مشکلات منطقه سه دسته هستند، تصریح کرد: برخی مشکلات در سطح ملی هستند مانند بحث آب که با به ثمر رسیدن پروژه ۵۵٠ هزار هکتاری که بخشی از آن انجام‌شده است به یاری خدا مرتفع خواهد شد و باید در نظر داشت که تأخیر در اجرای آن باعث مستهلک شدن اقدامات قبلی نیز می‌شود.

وی گفت: اگر مشکل آب حل شود سایر مسائل از جمله، اشتغال، تولید محصولات کشاورزی، رونق دامداری و.... حل می‌شود.

آقامیری با بیان اینکه وظیفه داریم از تولید حمایت کنیم، تصریح کرد: خط قرمز ما حمایت از تولید است و به هر نحو ممکن از تولید حمایت خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: تولید در بخش کشاورزی مقدماتی نیاز دارد که اولین و مهمترین آنها آب است که یکی از موضوعاتی جدی است و این مهم را با گزارشی کامل با پیشنهاد عملیاتی و اجرایی به محضر ریاست جمهوری خواهم رساند.

آقامیری ضمن اشاره به بیمه محصولات کشاورزی تصریح کرد: کشاورزان می‌توانند اگر چنانچه در این زمینه مشکلی دارند و پرداختی برای آنها صورت نگرفته به سازمان جهاد استان مراجعه کنند.

منبع : خبرگزاری مهر