کد مطلب: 183474
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳ ارديبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۴۵
وزارت دفاع اعلام کرد: امروز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قوه محرکه و پیش‌برنده در کشور است و این مرهون فرهنگ متعالی و اسلامی؛ جهاد، شهادت و مسئولیت‌پذیری در سپاه است.
 
به گزارش ایران خبر، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح همزمان با دوم اردیبهشت سالروز تصویب تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را تبریک گفت و تصریح کرد: امروز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اوج بالندگی است و نه‌تنها در مأموریت‌ها و تکالیف خود پیش‌رونده است؛ بلکه قوه محرکه و پیش‌برنده در کشور است و این مرهون فرهنگ متعالی و اسلامی؛ جهاد، شهادت و مسئولیت‌پذیری در سپاه است.
فرمانده‌کل ارتش سالروز تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را تبریک گفت
متن این بیانیه به‌شرح زیر است:
بسم اللّه الرّحمن الرّحیم
دوم اردیبهشت سالروز تصویب تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نهادی برآمده از مکتب اسلام و آرمان‌های اصیل انقلاب است که بی‌تردید از بدو انقلاب اسلامی تاکنون نقش‌های خطیر و مسئولیت‌های سنگین بر دوش داشته است. سپاه در این سال‌ها بازوی پرتوان و کارآمد برای ولایت، سدی پولادین در برابر دشمنان انقلاب و ملت ایران و تکیه‌گاهی مطمئن در بحران‌ها، بلایای طبیعی و حوادث بوده است.
این تشکیلات انقلابی محدود در مرزهای ایران اسلامی نمانده است؛ بلکه در هر جای عالم صدای مظلومی به گوش رسیده شتابان به یاری آنان شتافته است و امروز به‌حق الگویی راستین برای جوانان و رزمندگان جهان اسلام است.
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از زمان تأسیس مأمن و محل جوانان انقلابی، پرشور، متدین، بااراده، تحول‌خواه، زمان‌شناس، آرمان‌گرای مکتبی و اندیشمند بوده و ثمره این حضور، ابتکار، نوآوری، خطرپذیری، پویایی، حضور مسئولانه در همه سنگرهای فداکاری، ازجان‌گذشتگی و عبور از موانع بوده است.
این نهاد انقلابی، مؤثر و تعیین‌کننده در معادلات منطقه و جهانی و برهم‌زننده نقشه‌ها و توطئه‌های دشمنان فرامنطقه‌ای بوده است و ترور فرماندهان، تحریم‌ها و هجمه‌های رسانه‌ای علیه آنان اوج حقد و کینه و عصبانیت از توانمندی، پیشرفت و موفقیت و الگو شدن آن است.
امروز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اوج بالندگی است و نه‌تنها در مأموریت‌ها و تکالیف خود پیش‌رونده است؛ بلکه قوه محرکه و پیش‌برنده در کشور است و این مرهون فرهنگ متعالی و اسلامی؛ جهاد، شهادت و مسئولیت‌پذیری در سپاه است.
یاد و راه شهیدان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به‌ویژه سید و سالار شهیدان مقاومت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و سایر فرماندهان شجاع و همرزمان شهیدشان را گرامی می‌داریم و به خانواده معزز و مکرم شهدا، جانبازان و ایثارگران ادای احترام می‌کنیم.
وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ضمن تبریک این روز مبارک به همه آحاد ملت شریف ایران و نیروهای مسلح به‌ویژه فرماندهان و کارکنان سپاه پاسداران، بر خود فرض می‌داند که از این نهاد راهبردی به‌عنوان جلوه اقتدار انقلاب اسلامی حمایت کرده و به‌روزترین تولیدات و تجهیزات و فناوری‌های مختلف پیشرفته خود را در اختیار آن قرار دهد و در جهت رفع نیازهای آن از هیچ کوششی فروگذار نخواهد کرد.
+
 
منبع : تسنیم