کد مطلب: 183426
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۱ فروردين ۱۴۰۲ ساعت ۰۰:۲۳
شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با افت ۱۳۰۴واحدی روبه‌رو شد.
 
- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه، بیش از 19میلیارد و 371میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 14هزار و 924میلیارد تومان در بیش از یک‌میلیون و 141هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت هزار و 304واحدی در ارتفاع 2میلیون و 324هزار و 133واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های ملی صنایع مس ایران، معدنی و صنعتی چادرملو و فولاد مبارکه اصفهان شد و در مقابل شرکت‌های توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و معدنی و صنعتی گل‌گهر با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 13میلیارد و 863میلیون ورقه به‌ارزش 51هزار و 49میلیارد تومان در 580هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 100 واحد افت کرد و در ارتفاع 29هزار و 207واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای پتروشیمی زاگرس، پلیمر آریا ساسول و ایران‌خودرو شد و در مقابل شرکت‌های بانک دی، نفت ایرانول و سرمایه‌گذاری مالی سپهر صادرات بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

+

منبع : تسنیم