کد مطلب: 183303
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ فروردين ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۵۳
داده‌های دو شرکت سامسونگ کره جنوبی و اپل آمریکا نشان می‌دهد که اپل به طور رسمی خرید تنگستن، تانتالیوم و طلا از روسیه را "به درخواست دولت آمریکا" متوقف کرده است در حالی که رقیبش یعنی سامسونگ به واردات از این کشور تحریم شده ادامه می‌دهد.
 
- اخبار اقتصادی -

به گزارش ایران خبر، به نقل از راشاتودی، روزنامه کامرسانت روز پنجشنبه با استناد به داده‌های دو شرکت سامسونگ کره جنوبی و اپل آمریکا گزارش داد که اپل به طور رسمی خرید تنگستن، تانتالیوم و طلا از روسیه را "به درخواست دولت آمریکا" متوقف کرده است در حالی که رقیبش یعنی سامسونگ به واردات از این کشور تحریم شده ادامه می‌دهد.

این فلزات برای تولید دستگاه‌های الکترونیکی مختلف بسیار ضروری هستند و پیش از سال 2022، غول فناوری ایالات متحده یعنی اپل به 11 شرکت روسی و همچنین سایر تولیدکنندگان خارجی برای واردات این منابع، متکی بود.

طبق داده‌های نقل‌شده توسط کومرسانت، با این حال، اپل سال گذشته میلادی خرید فلزات را از همه تامین‌کنندگان روسی خود به جز یکی از آنها متوقف کرد و مقداری تنگستن مورد نیاز خود را هنوز از مولیرنMoliren ، کارخانه‌ای مستقر در مسکو، تامین می‌کند.

اپل به خدمات پس از فروش خود در روسیه پایان داد
سامسونگ هم روسیه را تحریم کرد

داده های غول فناوری کره جنوبی نیز نشان می‌دهد که در همان دوره، رقیب اپل، سامسونگ، به خرید این سه فلز از روسیه ادامه داده است.

پس از آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین که بیش از یک سال از آن می‌گذرد و تحریم‌های اقتصادی متعاقب آن، بسیاری از شرکت‌های خارجی از جمله اپل و سامسونگ تجارت با این کشور را کاهش داده یا به حالت تعلیق درآوردند.

کامرسانت در سپتامبر گذشته گزارش داد که خرید مواد خام روسی مورد استفاده در تولید قطعات نیمه رسانا و ریزتراشه توسط شرکت های فناوری خارجی بیش از 70 درصد کاهش یافته است.

کارشناسان به این نشریه گفتند که اپل به خرید مواد خام از روسیه از طریق تامین کنندگان شخص ثالث ادامه خواهد داد زیرا یافتن جایگزینی با قیمت رقابتی دشوار است.

منبع : تسنیم