کد مطلب: 183249
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ فروردين ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۴۵
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از آماده‌باش خودروهای امدادرسان تخصصی سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران برای بارندگی‌های پیش‌رو خبر داد.
 

به گزارش ایران خبر، رضا شرفی، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند در خصوص اقدامات و تمهیدات اتخاذ شده برای وقوع بارش و سیل احتمالی اظهار کرد: ۱۶ خودروی تخصصی جنتکس که وظیفه مکش و جمع‌آوری سیلاب و گل‌ولای را دارند و همچنین تعدادی خودروی سنگین برای جلوگیری از بروز سیلاب در نقاط مختلف مناطق آبگیر مستقر شده و مسئولیت امداد رسانی به نیروهای خدمات شهری را در سطح شهر برعهده دارند و تا پایان هشدار سازمان هواشناسی در آماده‌باش کامل هستند.

وی افزود: خودروهای تخصصی جنتکس، مکنده قوی شهری در نقاط مختلف شهری از جمله مقابل بوستان قیطریه، روبه روی حسینیه ارشاد، مجتمع شادآباد و همچنین ایستگاه دارآباد مستقر شده‌اند. همچنین تمامی رانندگان به همراه اپراتورهای ماشین‌آلات تخصصی و خودروهای امدادی آماده خدمت رسانی هستند.

وی تصریح کرد؛ از روز گذشته بیش از ۱۶ خودروی تخصصی و دو کمرشکن، تانکر سوخت و ناظرین در مناطق در نقاط آبگیر و حاشیه رودخانه‌ها در آماده‌باش کامل هستند و تا پایان هشدار مستقر خواهند بود.

گفتنی است پیش‌تر پدرام قودجانی رئیس مرکز عملیات اضطراری سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با بیان اینکه از ابتدای هفته جاری هشدارهای نارنجی صادر شده است، گفته بود: سامانه بارشی از غرب وارد کشور می‌شود. سامانه بارشی فعال است و امروز و فردا احتمال بارش شدید باران را داریم مخصوصاً روز پنج شنبه میزان بارش بیشتر است.

به گفته رئیس مرکز عملیات اضطراری سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، احتمالاً بارش شدید باران در محدوده سولقان، امام زاده داود و کن خواهیم داشت که ممکن است مانند سال گذشته منجر به سیلابی شدن بستر و حاشیه رودخانه کن شود.

منبع : خبرگزاری مهر