کد مطلب: 182572
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۵
مجلس در مصوبه‌ای مقرر کرد که به خانواده‌های فاقد مسکن که از ابتدای سال ۱۳۹۹ به بعد صاحب فرزند سوم یا بیشتر می‌ شوند، به میزان ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه مسکن داده شود.
 

به گزارش ایران خبر، نمایندگان در جلسه علنی نوبت صبح امروز (دوشنبه ۱۵ اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور، با جز ۳ بند (الف) تبصره ۱۶ ماده واحده این لایحه موافقت کردند.

طبق این مصوبه، تسهیلات قرض الحسنه ودیعه یا خرید یا ساخت مسکن (موضوع ماده (۶۹) قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت):

برای خانواده‌های فاقد مسکن که از ابتدای سال ۱۳۹۹ به بعد صاحب فرزند سوم یا بیشتر می‌شوند به میزان دو میلیارد (۲.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال می‌باشد.

تسهیلات پرداختی به بخش مسکن و ساختمان تفکیک می‌شوند

در ادامه جلسه نمایندگان با الحاق یک بند به تبصره ۱۶ ماده واحده این لایحه موافقت کردند که بر اساس آن، بانک مرکزی مکلف است گزارش تسهیلات پرداختی بانک‌ها در بخش مسکن را از بخش ساختمان تفکیک کرده و به صورت ماهانه و به تفکیک بانک‌ها به صورت عمومی منتشر کند، همچنین بانک مرکزی مکلف است گزارش تسهیلات پرداختی جدید در سال ۱۴۰۲ را از گزارش تسهیلات امهال شده به طوری تفکیک کند که مبلغ تسهیلات جدید پرداخت شده در سال ۱۴۰۲ به طور دقیق مشخص شود و آمار تجمیعی را به تفکیک بانک‌ها ماهانه به صورت عمومی منتشر نماید.

منبع : خبرگزاری مهر