کد مطلب: 182486
 
تاریخ انتشار : جمعه ۱۲ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۴
شهردار تهران گفت: وجود سه گسل فعال و همچنین وجود بیش از ۱۲ هزار هکتار بافت ناپایدار در شهر تهران نگرانی بالقوه ای را برای ما ایجاد کرده است.
 

به گزارش خبرنگار شهری مهر علیرضا زاکانی شهردار تهران با پرداختن به شرایط جغرافیایی پایتخت گفت: ۲۱ دستگاه امروز در کنار هم با ۱۹ کارکرد مختلف در ۱۱ نقطه و ۷ منطقه مختلف شهرداری فعال هستند تا تمرین امداد هوایی را که قطعاً در مخاطرات از عوامل مؤثر بر سرعت امداد و نجات است، صورت دهند.

زاکانی صبح امروز و با حضور در ستاد مدیریت بحران تهران ضمن آغاز فرمان مانور امداد هوایی گفت: ۲۱ دستگاه امروز در کنار هم با ۱۹ کارکرد مختلف در ۱۱ نقطه و ۷ منطقه مختلف شهرداری فعال هستند تا تمرین امداد هوایی را که قطعاً در مخاطرات از عوامل مؤثر بر سرعت امداد و نجات است، صورت دهند.

شهردار پایتخت ادامه داد: امیدواریم این تمرین شرایط بهتری را برای ما هنگام مواجهه با بحران فراهم کند؛ اگرچه بهترین اقدام ایمن‌سازی بخش‌های مختلف شهر در برابر زلزله است

وی با پرداخت به شرایط جغرافیایی پایتخت اظهارکرد: سه گسل فعال و بیش از ۱۱ هزار هکتار بافت ناپایدار در سطح شهر تهران نگرانی بالقوه‌ای برای همه ماست.

منبع : خبرگزاری مهر