کد مطلب: 182230
 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۶
وزیر راه از بسیج تمام امکانات، نیروهای انسانی و ظرفیت‌های وزارت راه و شهرسازی برای رفع مشکلات محورهای کوهرنگ در پی برف سنگین اخیر در این منطقه خبر داد.
 
- اخبار اقتصادی -

به گزارش ایران خبر، مهرداد بذرپاش اظهار کرد: با بارش قابل توجه برف در برخی مناطق استان چهارمحال و بختیاری و شهرستان کوهرنگ و در پی دستور رئیس جمهور و ابلاغ معاون اول رئیس جمهور، در حال حاضر رئیس سازمان راهداری وحمل‌ونقل جاده‌ای به همراه وزیر کشور در منطقه حضور دارند.

وی با اشاره به این‌که ارتفاع برف در منطقه چلگرد به 3 متر می‌رسد، گفت: پاکسازی معابر بر عهده شهرداری‌هاست اما همکارانم با امکانات و ظرفیت‌های در اختیار حاضر به همکاری با شهرداری‌ها و پاکسازی معابر هستند.

تداوم قطع ارتباط 30 روستا در کوهرنگ / بارش برف 2000 میلیارد ریال خسارت به بروجن وارد کرد

وی از استقرار و بکارگیری 350 دستگاه ماشین آلات اعم از لودر، بولدوزر، گریدر، برف‌خور و کامیون در استان چهار محال و بختیاری خبر داد و افزود: در راههای فرعی و اصلی برخی مناطق استان به علت ارتفاع برف و بر اثر سقوط بهمن اتفاقاتی رخ می‌دهد چنانچه برای برخی همکارانم سوانح رخ داده و همچنین در برخی معابر ارتفاع برف تجمیع شده به پنج تا شش متر می‌رسد که منجر به دفن شدن ماشین آلات می‌شود اما همکارانم با همه ظرفیت مشغول خدمت‌رسانی و پاکسازی معابر اصلی هستند.

وی با بیان این که محورهای اصلی هیچ انسدادی نداریم، اضافه کرد: حدود 250 روستا دچار انسداد شده بود که بخش زیادی از این انسدادها حل شده و با توجه به مشکلات در 40 روستای اطراف چلگرد، تمرکز خدمت رسانی در حال حاضر در این منطقه است، همچنین در دو گردنه محور چلگرد به مسجد سلیمان گرفتگی سنگین برف وجود دارد که همکاران در این مناطق نیز مشغول فعالیت هستند.

بذرپاش گفت: امیدواریم با بکارگیری تمام ظرفیت‌های موجود ظرف امروز و فردا موانع رفع و راه‌ها باز و امکان تردد مردم عزیزمان در این مناطق فراهم شود.

منبع : تسنیم